Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,205 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Panorama – Mazzarri kembengul mbi Basta dhe Nainggolan: Guidolin liron serbin, Thohir mund te beje nje perjashtim per Radja.

Panorama – Mazzarri kembengul mbi Basta dhe Nainggolan: Guidolin liron serbin, Thohir mund te beje nje perjashtim per Radja.
Ardis
  • On 09/11/2013, 13:03

Mazzarri ka zgjedhur: Basta dhe Nainggolan. Keto jane dy objektivat qe sipas Panorama jane listen e teknikut te San Vincenzo-s. “Lojtari krahut te djathte i Udineses menaxhohet nga grupi Pastorello, autor i kalimit te Samir Handanovic ne Milano-n interiste. Shoqeria qe perfaqeson serbin po punon per kete operacion, duke ditur qe klubi friulian preferon qe te privohet nga sherbimet e tij ne qershor. Zgjedhjet e fundit te Guidolin-it, kane treguar se si ish-ylli i Crvena Zvezda-s nuk eshte me i pashitshem. Perpara nje oferte te pershtatshme qe ne janar mund te mjaftonin per te hapur tratativat. Kontaktet vazhdojne edhe ndermjet emisareve te Thohir dhe perfaqesuesve te Nainggolan.

Manjati indonezian kerkon qe ta marre mesfushorin e Cagliarit dhe eshte i gatshem te formuloje nje oferte ne drejtim te shoqerise se Cellino-s qe mund te jete 12 milione € plus gjysmen e kartonit te nje talenti te ri ne orbiten interiste. Nese me hapjen e merkatos skuadra e Cagliarit gjendet ne nje pozicion te qete ne klasifikim dhe me pike te mjaftueshme per te qene sa me larg zones se renies ne Serie B, padroni kuqeblu mund ta shese ate tek IndoInter dhe ti dhuroje mundesine e MADHE te karrieres mesfushorit te vitlindjes ’88.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.