Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pedulla: “Inter-Belfodil, mund te arrihet marreveshja. Kushtet…”

Pedulla: “Inter-Belfodil, mund te arrihet marreveshja. Kushtet…”
Xhorxh Gellci

Alfredo Pedulla, eksperti i merkatos te Sport-Italia, qe dje ishte i pari qe foli per darken mes Inter dhe Parmes te konfirmuar me vone edhe nga te tjeret, eshte kthyer te flase per idene e Interit per te marre Ishak Belfodil. Sipas tij, kjo piste eshte me e nxehta per momentin per sa i takon sulmit zikalter: “Nje darke shume pozitive. Interi e do Belfodil, raportet me Parmen jane te shkelqyera, dhe jane plotesisht kushtet per te shkuar perpara. Takimi mes Ausilio, Branca dhe Leonardi ka sjelle nje rezultat: eshte shume e mundur per tu mbyllur marreveshja. Sot do te kete nje takim tjeter, per te arritur nje marreveshje. Eshte folur per lojtare qe do kalojne tek Parma ne shkembim, duke perfshire edhe Cassanon. Parma e vlereson Belfodil te pakten 18 milion. Hapi i pare eshte bere dhe eshte shume i rendesishem. Dhe per Shakhtar, edhe ai i interesuar, praktikisht nuk ka asnje mundesi edhe pse ka bere nje oferte prej 11 milionesh. Interi eshte seriozisht pas Belfodil

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.