Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,420 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Pioli, nuk ka kohe per tu humbur! Nje nga arsyet e shkarkimit te De Boer…

Sky – Pioli, nuk ka kohe per tu humbur! Nje nga arsyet e shkarkimit te De Boer…
Inter Club Staff

Stefano Pioli pak me pare ka shkeputur kontraten qe e lidhte me Lazion: tani pritet per pune oresh qe te zyrtarizohet gjithcka me klubin zikalter.

Silvia Vallini, e derguara e Sky ne boten Inter, tregon rikthimin e klubit ne normalitet: “Ausilio dhe Gardini jane ne seline e klubit, gjithcka po rikthehet ne normalitet pas ditesh plot me takime te njepasnjeshme. Stefano Pioli ka firmosur tashme edhe kontraten. Pritet qe te jete perseri ne Milano neser, ku do te drejtoje edhe stervitjen e tij te pare. Nuk ka kohe per te humbur, nese do te behet stervitje edhe paradite edhe pasdite. Pioli duhet te rivleresoje disa lojtare si Kondogbia (vetem 5 prezenca kete kampionat). Eshte nje investim qe nuk duhet te zhvleresohet. Pikerisht kjo gje ka qene nje nga arsyet se pse eshte zgjidhur kontrata me De Boer. Tekniku italian duhet te gjeje shpirtin kolektiv te skuadres, duhet te rigjeje ate ‘nervin’ qe ka munguar ne stervitje. Duhet te perfshije kedo, edhe Gabigol pershembull. Mbi brazilianin Suning ka investuar shume dhe beson shume. Ai pritej te ishte lojtari shperthyes i ketij kampionati pas merkatos verore. Pioli duhet te sistemoje edhe mbrojtjen sepse vetem keshtu Interi mund te ngjitet ne klasifikim. Te fitoje me Milanin do te ishte menyra me e mire per tu rinisur per te dhe per skuadren zikalter…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.