Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Firma ne kontrate? Jemi si pleqte ne, me te vjetren: kemi dhene doren njeri-tjetrit. Sabatini…”

Spalletti: “Firma ne kontrate? Jemi si pleqte ne, me te vjetren: kemi dhene doren njeri-tjetrit. Sabatini…”
Inter Club Staff

Perpara se tu niste per ne Nanjing, ku do te takoje per here te pare eperoret kinez te Interit, Luciano Spalleti ka folur disa fjale per gazetaret e pranishem ne aeroportin e Malpenses, ku nder ta ishte edhe i derguari i FcInterNews.it.

Mbi te gjitha, ai ka folur per udhetimin ne Kine: “Jam i lumtur per kete udhetim, pres qe te pershendetem me drejtuesit. Do zgjase pak ne kohe ky proces, e mund te jete pak problem sepse do na duhet te organizojme edhe nje konference per shtyp. Nese do punojme ne menyre korrekte do i bejme edhe punet persembari.

Kush eshte objektivi per kete sezon?
(Qesh per te mos u pergjigjur).

Kur do vije firma?

Cdo gje ne rregull, i kemi dhene doren njeri tjetrit. Ne jemi si pleqte, me te vjetren. Na mjafton nje shtrengim duarsh dhe fjala e dhene.”

I lumtur te punosh me Sabatinin? 

“Super i lumtur. Ai eshte nje person i mire dhe i afte ne profesionin e tij. Behet gjithcka e thejshte kur ke te besh me njerez qe kane respekt, kualitet dhe qe duan gjithmone kontaktin.”

Image may contain: 2 people, people standing and indoor

Foto e Spalletit ne Malpensa, pak perpara nisjes ne Kine me Ausilion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.