Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

QUIZ – Cilet jane 4 legjendat e Interit qe do donit tek “Hall of Fame”?

09/03/2018, 17:09 |

Tashme ka mbetur shume pak.

Sot ne darke do te zyrtarizohen legjendat e Interit te cilet do te bejne pjese pergjithmone ne historine e Interit dhe do te futen ne ‘Hall of Fame” zikalter.

Me rastin e ‘Hall of Fame’ … Read More

Libri i 110 vjetorit te Interit – Ja se si mund ta porosisni

08/03/2018, 13:15 |

Interi neser, me 09 Mars 2018, ka ditelindjen mbush plot 110 vite jete.

Te shumta do te jene festimet per nje dite kaq te vecante: darke gala me punonjesit zikalter, legjendat dhe figura te njohura, festime perpara dhe gjate Inter-Napoli, … Read More

#110Inter – INTERNAZIONALE, jo vetëm në emër, por në thelb

03/03/2018, 19:42 |

Pesë kontinente, gjashtëdhjetë shtete, mbi tetëqind Inter Clube dhe 110 mijë anëtarë Senior dhe Junior, në sinkronizim të përsosur me historinë njëqind e dhjetë vjeçare të Klubit. Familja e Inter Club ka bërë hapa gjigandë në më shumë se pesëdhjetë … Read More

#110Inter – San Siro, “La Scala” e futbollit

02/03/2018, 19:39 |

Është e pamundur, që duke u afruar pranë stadiumit San Siro, të mos ndihesh i mrekulluar përpara asaj që duket si një “anije kozmike që ka zbarkuar në periferi të Milanos”, siç përcaktohet nga një gazetë të rëndësishme britanike. Dhe … Read More

#110Inter – Këpucët NIKE, kur në këmbë, ke krahë fluturues

01/03/2018, 19:38 |

Performancat e shkëlqyera, kanë nevojë për pajime speciale. Në shpejtësi të lartë, edhe një milimetër mund të jetë thelbësore për të bërë diferencën. Deri në vitin 1998, këpucët e futbollit kishin qenë një aksesor themelor, por pothuajse i pandryshueshëm nga … Read More

#110Inter – Asnjehere tjeter pa Maiconin

28/02/2018, 19:28 |

Interi që nuk arrin të zhbllokohet dhe ankthi i një Rome në shkëputje. Ndoshta pak e kujtojnë por në sezonin e Tripletes ka pasur një moment ku e gjithë ajo që ishte ndërtuar në shumë muaj rrezikonte të prishej në … Read More

#110Inter – Snajperi i pagabueshëm Wesley Sneijder

26/02/2018, 18:25 |

Në mbrëmjen e 29 gushtit 2009 publiku i San Siros zgurdulloi sytë në mënyrë të pabesueshme gjatë nxemjes së derbyt: në mesin e titullarëve të Interit është Wesley Snejjder, që ka ardhur në Appiano Gentile vetëm dy ditë më parë … Read More

#110Inter – Finalja e madhe e Gianpiero Marinit

25/02/2018, 19:26 |

“Po, mund t’ja dalim”. Këto ishin fjalët e Giampiero Marinit disa ditë përpara ndeshjes së kthimit të finales së Kupës Uefa, ndaj Salzburgut. Ish trajneri i Primaverave, kishte zëvendësuar Osvaldo Bagnolin në pankinën zikaltër, për të mbyllur sezonin 1993-1994. Një … Read More

#110Inter – Diego Milito, Princi që u bë Mbret në mbrëmjen e Madridit

24/02/2018, 18:24 |

Koha e merkatos verore të vitit 2008, kishte skaduar prej 2 minutash, dhe dera e Lega Calcios ishte mbyllur, kur një agjent lëshoi nga brenda një dokument të fundit. Ishte kontrata e Diego Alberto Militos, sulmuesi argjentinas i cili në … Read More

#110Inter – Mirëseerdhe Enzo “Vecio” Bearzot

23/02/2018, 18:23 |

Një lojë me letra në aeroplan, në dyshe me Franco Causion kundër presidentit Pertini dhe Dino Zoff me Kupën e Botës anash. Është ky imazhi më i famshëm i Enzo Bearzot. Sepse nëse mendon për ‘Vecio’ mendja të shkon tek … Read More

#110Inter – Paul Ince, The Governor (Guvernatori)

22/02/2018, 19:23 |

Është një temë delikate, brenda dhe jashtë futbollit, dhe është një e keqe që akoma nuk është çrrënjosur. Një prej lojtarëve të parë që i është dashur të përballet me racizmin ka qënë Paul Ince. Nuk ishte një lojtar i zakonshëm: … Read More

#110Inter – Ruben Sosa, për një grusht golash

21/02/2018, 18:21 |

Mbërritja e Ruben Sosës tek Interi ishte praktikisht një bast. Pikërisht basti mes lojtarit uruguajan dhe presidentit Ernesto Pellegrini. Sulmuesi mengjerash që kishte një gjuajtje shumë të rrezikshme dhe një shpejtësi të admirueshme i bën një propozim numrit një zikaltër, … Read More

#110Inter – Inter Academy Japan, gjithmonë e më shumë Internazionale

20/02/2018, 18:19 |

Sektori i të rinjve të Interit është simbol i Ekselencës si në Itali, ashtu edhe me gjerë në Europë. Për këtë, mjafton tu hedhim një sy trofeve të fituar vitet e fundit si dhe numrin e lojtarëve prezentë në Serie … Read More

#110Inter – Giuliano Satri, kur fati të hap dyert

19/02/2018, 18:18 |

Në moshën kur Gigi Buffon ka debutuar në fushat e Serie A, ai nuk kishte prekur kurrë një top futbolli, as për rastësi. Historia e Giuliano Sartit, një prej portierëve më të mëdhenj të historisë së Interit, është një prej … Read More