Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,201 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Takim mes Inter dhe Olympiakos: nga Kuzmanovic tek Roberto, te gjitha tratativat e mundshme

Bujar Berishaj

Nje takim, nje shkembim informacionesh qe ne te ardhmen mund te bej qe te nisin tratativa te verteta te merkatos.

Javen e kaluar dirigjentet e Inter kane pasur nje takim me drejtorin e zones teknike te Olympiakos, Pierre Isa. Ne kontaktin e pare mes dy shoqerive, qe mund te ndiqet nga takime tjera ne prag te merkatos se veres. Klubit grekt mund t’i interesojne disa lojtar zikalter si Kuzmanovic, Schelotto, Taider dhe Podolski (me kete te fundit qe eshte ne huazim ne Milano).

Inter, nderkohe, mund te jete e interesuar per Roberto Jimenez, portier spanjoll autor i nje paraqitje te mrekullueshme kunder Juventus ne ndeshjen e grupit ne Champions League ne Athine dhe qe mund te jete nje profil per zevendesuesine Handanovic. Nje tjeter lojtar qe munf te hyj ne shenjestren zikalter eshte Masuaku, lojtar krahu i klasit ’93 i propozuar tek Milan janarin e kaluar dhe i ndjekur edhe nga Juventus ne te kaluaren.

Raportet mes dy shoqerive jane te shkelqyera, dicka mund te lind te me te vertete ne kete vere ne aksin e merkatos Milano-Athine. Inter dhe Olympiakos ne pune e siper per perforcime te reja, nje takim i pare per te vendosur bazat per nje bashkpunim te mundshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.