Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

schelotto

Takim mes Inter dhe Olympiakos: nga Kuzmanovic tek Roberto, te gjitha tratativat e mundshme

28/04/2015, 18:32 |

Nje takim, nje shkembim informacionesh qe ne te ardhmen mund te bej qe te nisin tratativa te verteta te merkatos.

Javen e kaluar dirigjentet e Inter kane pasur nje takim me drejtorin e zones teknike te … Read More

Interi mund te fitoje 20 milione euro ne qershor: Sa shanse ka? Ja situata e secilit…

03/03/2015, 17:00 |

Pas humbjes me Fiorentinen, u rikthye diskutimi nese do te shitet ndonje lojtar ne qershor qe te zgjidhen problemet e bilancit per Interin.

Por pak eshte folur per faktin qe Interi, potencialisht, do te kete mjaft … Read More

Agjenti i Schelotto: “Eshte i Chievos. Eshte detyrimi per ta blere por…”

25/08/2014, 17:02 |

Jo vetem Ruben Botta, por edhe Ezequiel Schelotto eshte zyrtarisht nje futbollist i ri i Chievo Verona. Per italo-argjentinasin flitet per huazim me detyrimin per ta blere por FcInter1908.it per te pasur konfirmime ka kontaktuar agjentin e tij … Read More

Schelotto-Botta, Ausilio ka dhene driten e gjelber. Largimet tjera…

24/08/2014, 19:24 |

Kete mengjes Piero Ausilio i ka dhene driten e gjelber Ezequiel Schelottos dhe Ruben Bottas per te diskutuar me dirigjentet e Chievos, takim qe do te konsumohet ne mbremje; ky eshte hapi i fundit para transferimit perfundimtar te … Read More

Agj. i Schelotto: “Ai dhe Botta shkojne tek Chievo, ja kur…”

23/08/2014, 19:04 |

Nxehet aksi Inter-Chievo. Pervec Ruben Bottas, duket se edhe Ezequiel Schelotto eshte nje hap larg Chievos dhe kete e konfirmon agjenti i Schelottos, Carpeggiani:

Carpeggiani, eshte e vertete qe Schelotto eshte afer Chievos? “Po, tek Chievo … Read More

Botta dhe Schelotto nje hap larg Chievos: Ja formula! Lamtumire Biabiany?

23/08/2014, 14:39 |

Ruben Botta dhe Ezequiel Schelotto jane nje hap larg Chievo Verones, ekip i cili do i mare te dy nga huazim nga Interi.

Kete gje shkruan Sky Sport per dy lojtaret zikalter. Dy argjentinasit, te cilet … Read More

Schelotto-Saints, neser agjenti do te flas me Inter

03/08/2014, 14:55 |

Mund te jete Southampton hapi tjeter i Ezeqiuel Schelotto.

Sic eshte raportuar nga redaksia e Sky Sport, argjentinasi, ashtu si Taider do te levizin ne drejtim te kundert me Osvaldon, qe eshte afer per tu bashkuar … Read More

Sportitalia – Gjithcka e bere, Schelotto qendron ne Parma. Per tu mbyllur pritet…

03/07/2014, 22:33 |

Sipas asaj qe thuhet tek SportItalia, Ezequiel Schelotto do te qendroje tek Parma.

Shoqeria zikalter dhe agjenti i lojtarit jane takuar ne oret e fundit dhe tratativa duket se eshte mbyllur dhe lojtari do te … Read More

Schelotto: “Faleminderit Inter, ndoshta kthehem. Tani me Sassuolon…”

28/08/2013, 23:38 |

Matias Ezequiel Schelotto ka pershendetur Interin nepermjet mikrofonave te Sky Sport: “Sassuolo eshte sjelle shume mire me mua, edhe Interi dhe jam i kenaqur. Neser bej vizitat mjekesore.”

MIRUPAFSHIM APO LAMTUMIRE? – “Dua te bej nje … Read More

SKY – Branca dhe Ausilio po mendojne per shitjet

28/08/2013, 15:36 |

Vetem shitje. Tani per tani Branca dhe Ausilio po mendojne per largimet. Sot largohet Schelotto tek Sassuolo, por ne merkato eshte edhe Kuzmanovic dhe priten te vine oferta per Alvaro Pereira. Interi ka zgjedhur ti mbaje lojtaret me … Read More

Schelotto eshte afer Sassuolos: mungon vetem marreveshja per formulen.

28/08/2013, 12:21 |

Me ne fund, Ezequiel Schelotto duket se eshte gati te pranoje Sassuolon: lojtari i krahut italo-argjentinas do te transferohet kete sezon nen urdherat e Eusebio di Francesco. Sipas Alessandro Sugoni te Sky Sport 24, te dyja shoqerite po … Read More

Inter, sa shume largime! Branca dhe Ausilio po punojne per daljet: ja situata…

17/08/2013, 17:53 |

Mungojne dhe pak dite nga mbyllja e merkatos. Dhe dirigjenca e Interit ka akoma shume per te punuar. Jo vetem ne blerje por dhe ne shitje. Mazzarri do nje formacion ne ngushtuar dhe per ta kenaqur Branca dhe … Read More

Gazzetta – Wallace, sot vjen firma. Kurse daljet…

01/08/2013, 10:37 |

Sipas Gazzetta dello Sport, sot do te jete dita e Wallace. Braziliani duhet te behet zikalter me formulen e huazimit te thjeshte. Dje Ausilio ka udhetuar ne Indianapolis, ku sot naten skuadra e Mazzarrit do te perballet me … Read More

Gazzetta – Schelotto drejt largimit. Ndersa aksi Inter-Livorno

31/07/2013, 10:58 |

Gazzetta dello Sport ne numrin e sotem flet edhe per operacionet ne dalje tek Interi, ku flitet per Ezequiel Schelotto: “Pervec Silvestre, i cili ka perfunduar tek Milan, edhe Schelotto eshte duke u vendosur diku tjeter. Mes destinacioneve … Read More