Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

454 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Lautaro Martinez i papermbajtshem, tjeter gol i tij me Racing

VIDEO – Lautaro Martinez i papermbajtshem, tjeter gol i tij me Racing
Inter Club Staff

Lautaro, a di te ndalesh ndonjere? Me sa duket, jo!

Pas tripletes se tij ne Kupen Libertadores, ku i vetem i dha nje fitore spektakolare skuadres se tij, ja tek vjen nje perle tjeter e djaloshit.

Dje, gjate nates, skuadra e tij, Racing Avellaneda ka luajtur ndaj Velez Sarfield nje ndeshje te vlefshme per kampionatin Argjentinas.

Lautaro Martinez keshtu eshte bere i papermbajtshem. Sic e thame edhe me lart, pas ‘hat-trick” te mrekullueshem ne Copa Libertadores ndaj Cruzeiro, sulmuesi i Racing ka shenuar nje tjeter gol te shume te bukur me koke gjate nates duke hapur serine e golave ne fitoren e Racing 2-1 ndaj Velez Sarfield.

Tek skuadra e Velez ka qene ne fushe edhe ish-interisti Mauro Zarete, i cili shenoi gjithashtu nje gol ne 1-1 momental.

Fitoren skuadres se Racing ja dha goli i Ricardo Centurion dhe ndeshja perfundoi 2-1. 

Kujtojme se Lautaro Martinez tashme eshte nje lojtar i Interit, dhe do te transferohet tek zikalterit ne vere per shumen e rreth 20 milione dollareve. Vizitat mjekesore nuk jane vendosur ende por kalimi i djaloshit ne Milanon eshte i sigurt.

Kjo eshte edhe video e golit te tij:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.