Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

442 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Serie A, ja datat dhe oraret e ndeshjeve te shtyra te javes se 27. Perseri, Milan-Inter…

ZYRTARE – Serie A, ja datat dhe oraret e ndeshjeve te shtyra te javes se 27. Perseri, Milan-Inter…
Inter Club Staff

Tashme eshte zyrtare: Federata Italiane e Futbollit ka vendosur se kur do te luhen ndeshjet e javes se 27 te cilat u shtyne te dielen e kaluar.

Kjo ka qene komunikata e Federates Italiane:

“Te gjitha ndeshjet do te rekuperohen ne daten 3 dhe 4 prill.”

“Komisari i Lega Serie A, Giovanni Malago, duke pare shtyrjen e ndeshjeve Atalanta-Sampdoria, Benevento-Hellas Verona, ChievoVerona-Sassuolo, Genoa-Cagliari, Milan-Inter, Torino-Crotone dhe Udinese-Fiorentina te javes se 8 te fazes se dyte te Serie A, ndeshje qe ishin te programuara per daten 04 Mars 2018 dhe qe u shtyne per shkak te tragjedise se Davide Astori, ka vendosur zyrtarisht qe keto ndeshje te luhen si me poshte:

Atalanta-Sampdoria, te marten 3 prill 2018 ora 18.30;

Genoa-Cagliari te marten 3 prill 2018 ora 18.30;

Udinese-Fiorentina te marten 3 prill 2018 ora 18.30;

Benevento-Hellas Verona te merkuren  4 prill 2018 ora 17.00;

ChievoVerona-Sassuolo te merkuren 4 prill 2018 ora 18.30;

Torino-Crotone te merkuren 4 prill 2018 ora 18.30; 

Milan-Inter, data per tu vendosur ne nje moment te dyte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.