Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

FcIN – Sensi lojtar i Milanit deri me 18 qershor por pastaj erdhi Interi: ja prapaskena!

09/09/2019, 20:45 |

Ishte data 21 qershor dhe ishte pikerisht kjo date kur e ardhmja e Stefano Sensi u ngjyros totalisht zikalter. 

Deri ne ate moment, ai ishte nje lojtar i Milanit: kishte marreveshje Milan-Sassuolo, lojtari kishte dhene ok, sepse te kalosh nga … Read More

Fox Sports ne Brazil zbulon: “Ja ke lojtar ka kerkuar Interin ne kembim per Gabigol.”

09/09/2019, 19:38 |

Gabigol deri me tani ne Brazil qe kur eshte huazuar nga Interi ka qene nje shperthim i vertete dhe golat e tij pothuajse nuk mungojne asnje fundjave. 

Ai shenon ne pafundesi dhe aktualisht eshte golashenuesi me i mire i skuadres … Read More

Nga Anglia – Kembana alarmi tek Interi: Guardiola ka kerkuar Milan Skriniar, ja super oferta qe mund te beje City

09/09/2019, 17:12 |

Sot ne Itali ka folur edhe Tuttosport, por duket se lajmet e verteta per kete ceshtje (burimi) vijne pikerisht nga Anglia. 

Po flasim per ate qe ka shkruar Daily Express per sa i perket interesimit te mundshem te Manchester City … Read More

Sky – Drejt Inter-Udinese, ja formacioni i mundshem i Interit: dyshimi i madh qendron pikerisht tek partneri i Lukakut

09/09/2019, 14:54 |

Sky sjell ne vemendje programin ditor te stervitjes se Interit dhe shkruan se zikalterit po punojne pa shume lojtare kyc per shkak te kombetareve. 

Gjithesesi, sot ne Appiano stervitja eshte zhvilluar normalisht nen urdhrat e Antonio Contes.

“Sot nis nje … Read More

Inter, ne Spanje jane cmendur pas Sensit: “Cfare lojtari, nje teknike per tu habitur. Te kujton vetem nje lojtar.”

09/09/2019, 12:34 |

Stefano Sensi vazhdon te habise me paraqitjet e tij dhe kesaj radhe me sa duket ka shkelqyer edhe me kombetaren e tij.

Pasi ka ardhur tek Interi mes 1001 dyshimesh, mesfushori ka marre ne dore mesfushen e Interit duke dhuruar … Read More

Lautaro: “Jam shume i habitur me minutat e luajtura. Icardi? Per Mauron mund te them vetem dicka.”

09/09/2019, 11:35 |

Lautaro Martinez pas nje viti ne Itali, duket se po luan me shume vazhdimesi tashme tek Interi i Contes por edhe tek Argjentina e Scalonit. 

I intervistuar per Tyc Sports, Toro ka folur per eksperiencen e tij me Seleccion por … Read More

Inter, ke nje thesar ne shtepi: keshtu hapen gazetat me te medha Italiane sot!

09/09/2019, 10:32 |

Shume elozhe per nje nga blerjet e Interit kete vere ne merkato nga te gjitha gazetat e medha italiane sot. 

Behet fjale per lojtarin e blere nga Cagliari, Nicolo Barella qe me sa duket ka dhuruar nje paraqitje shume te … Read More

Inter, Conte ka zgjedhur partnerin e Lukakut: ndermjet Sanchez, Lautaros dhe Politanos, ja kujt i takon vendi i titullarit!

09/09/2019, 9:52 |

Ne Interin e Contes siguria e vetme ne kete moment quhet Romelu Lukaku. 

Gjigandi belg ka shenuar dy gola ne dy ndeshjet e para me fanellen zikalter dhe ka luajtur perkrah Lautaro Martinez, por ardhja e Sanchez dhe deshira per … Read More

Sanchez shume i lumtur me Kilin dhe jep nje mesazh te qarte per Interin

06/09/2019, 15:21 |

Ai eshte nje nga blerjet me te rendesishme te Interit ne kete merkato vere edhe pse ka ardhur ne huazim nga Manchester United.

Po flasim per Alexis Sanchez qe nuk e ka bere ende debutimin e tij zyrtar tek Interi, … Read More

Esposito: “Ja kush jane dy idhujt e mi me te medhenj. Ja dola? Ju lutem, mos e thoni me. Nuk do e them edhe sikur te kem luajtur 100 ne A.”

05/09/2019, 12:10 |

Nga racizmi tek endrrat ne sirtar duke kaluar tek Antonio Conte dhe Interi.

Sebastiano Esposito, sulmuesi i klasit 2002 te Interit, zbulimi i veres zikalter, ka dhene nje interviste per mikrofonat e Corriere dello Sport.

Tema e pare qe eshte … Read More

Gazzetta – Lukaku, ceshtja e racizmit ka bere xhiron e botes. Zhang i nevrikosur, rrezikon Curva Nord?

05/09/2019, 12:01 |

Vazhdon qe te beje shume per te diskutuar ajo qe ndodhi ne Cagliari ne drejtim te Romelu Lukaku.

Imazhet e racizmit te shfaqur ne Sardegna Arena kane bere xhiron e botes dhe me sa duket letra e Curva Nord ka … Read More

Marco Branca zbulon: “Sanchez? E doja tek Interi ne 2011, ja pse deshtoi gjithcka.”

05/09/2019, 11:44 |

Marco Branca, ish-drejtuesi teknik i Interit, ka folur per mikrofonat e Corriere dello Sport per ardhjen tek Interi te Alexis Sanchez, i ndjekur me kujdes nga ai dhe zikalterit ne 2011.

Branca ka zbuluar detaje rreth asaj tratative ne ate … Read More

Corriere – Inter, Icardi ishte dje per here te fundit ne Appiano Gentile: ja pse! Tani ish-kapiteni duhet te djersise shume per PSG-ne!

05/09/2019, 11:33 |

Pasi u rikthye ne Milano per te sistemuar transferimin ne Paris, Mauro Icardi me sa duket diten e djeshme ka shkuar per here te fundit edhe ne qendren sportive te Interit ne Appiano Gentile.

Kete gje e tregon Corriere dello … Read More

Dore e hekurt e Marottes dhe Contes per skuadren: ja vendimi i pare i marre prej tyre! Eshte zhdukur premio Champions!

05/09/2019, 10:33 |

Interi ndryshon marsh me Beppe Marotten dhe ne timon eshte Antonio Conte qe nga pankina.

Nje fare revolucioni filozofik keshtu ne shtepine zikalter dhe benefitet duken menjehere qe tek 6 piket e para te fituara ne dy ndeshjet e para.

Read More