Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – Eder i pamarkueshem, Handanovic deciziv. Gagliardini? Blerja e tij…

Corriere dello Sport – Eder i pamarkueshem, Handanovic deciziv. Gagliardini? Blerja e tij…
Inter Club Staff

Ka qene nje Eder (nota 7,5) ne versionin me i miri ne fushe per Interin kunder Empolit.

Sulmuesi i kombetares italiane ka shenuar keshtu golin e trete ne tre prezencat e tij te fundit ne Meazza dhe golin e gjashte qe prej ardhjes ne 2016-2017 tek Interi. Si nje ish lojtar, ai vendosi keshtu ndeshjen dhe ne fushe ishte i pamarkueshem. Nje Handanovic shume i mire ne fushe (nota 7), i cili i mohon 1-1 e perkohshem Krunic por qe ndalon edhe Maccaronen dhe Crocen. Nje siguri per Interin si gjithmone. Ndeshje mjaft e mire edhe per Candreven (nota 7): ne te djathte eshte nje tren per Interin. Pavarsisht se duhet te mbulonte tere krahun e djathte nga mbrojtja ne sulm, ai ja doli shume mire duke dhene disa krose dhe ishte pikerisht nga kembet e tij nisja e aksionit te golit te pare. Ne fund Gagliardini (nota 7): blerja e tij ka ndryshuar komplet Interin. Ne mesin e fushes eshte nje zot: dylufton, rekuperon dhe luan me shume topa se te gjithe. Vrapi? I pari me me shume kilometra te pershkuar. Ah sikur te permiresonte edhe shenjestren…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.