Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

SampInter

VIDEO – Brozovic fenomenal kunder Sampdorias: “From zero to HERO”

21/03/2018, 16:12 |

Brozovic kishte thyer cdo lloj linje komunikimi me tifozet ku keta te fundit do kishin preferuar qe kroati thjesht te largohej e klubi te mos merte gje ne kembim.

Vulen gjithckaje i vuri ajo duartrokitje e kroatit ne drejtim te … Read More

VIDEO – Roberto Gagliardini ndaj Sampdorias: nje akrep ne fushe!

20/03/2018, 17:17 |

Nese do te kishte nje emer me ekzotik, ndonje model flokesh ‘ccol’ apo do e ishte nga ndonje vend i Amerikes Latine, mbase do te kishim degjuar shume njerez dhe mediat te flisnin per paraqitjen fenomenale te Roberto Gagliardinit ndaj … Read More

VIDEO – Performanca e jashtezakonshme e Rafinha ndaj Sampdorias

20/03/2018, 12:07 |

Kishte shume skepticizem ne momentin e pare kur u perfol se Rafinha ishte shume afer Interit ne merkaton e janarit. 

Ne mbjentet sportive, gazetaret ngrinin pikepyetje per gjendjen e tij fizike sepse sapo ishte rikthyer nga nje demtim i gjate … Read More

Ferrero: “Une e di ilacin qe perdor Icardi: me duket se ajo Wanda…”

19/03/2018, 18:29 |

Presidenti i Sampdorias ka folur per mediat pas humbjes 0-5 me Interin dhe e ka bere natyrisht sipas stilit te tij.

Nje dite pas humbjes se tmerrshme te Sampdorias kunder Interit me ne krye Maurito Icardin, presidenti dorian Massimo Ferrero … Read More

VIDEO – Ndeshja perfekte e Joao Cancelo ndaj Sampdorias

19/03/2018, 17:31 |

Nuk do te kishte tifoze me te lumtur se ata te Interit nese skuadra zikalter do te vendose te bleje kartonin e Joao Cancelo nga Valencia ne fund te sezonit.

Mbrojtesi i ri portugez po tregon ndeshje pas ndeshje tek … Read More

Formacioni i Javes se 29 ne Serie A: tre Interista nder me te miret!

19/03/2018, 15:53 |

Me perfundimin e Javes se 29 te Serie A, website i njohur i futbollit, WhoScored.com ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes ne Itali ku bejne pjese edhe tre nga shume protagonistet e fitores se Interit ndaj Sampdorias.

Read More

Speciale – Icardi, 103 gola ne Serie A: ja te gjitha skuadrat ndaj te cilave ka shenuar dhe sasia

19/03/2018, 12:22 |

Mauro Icardi dje hyri ne historine e Serie A si nje sulmues qe ka shenuar 100 gola ne kompeticion.

Por kapiteni i Interit nuk u ndal me kaq: pas golit te 100, ai shenoi te 101, 102 dhe 103, sepse … Read More

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Samp: 6 lojtare ne gare

19/03/2018, 11:47 |

Dje Interi e mbylli ndeshjen ndaj Sampdorias me nje fitore teper te thelle ne fushen e ktyre te fundit: 0-5.

Zikalterit dominuan lojen qe prej minutes se pare e deri ne minuten e fundit sepse ishin shume mire te vendosur … Read More

Nuk eshte nje rikthim, ky Inter ka dicka me shume. Ne sulm nje gur i cmuar per te cilin duhet te krenohemi!

19/03/2018, 11:34 |

Nese te dielen e ke qejf ta marresh me komoditet, zgjohesh me vone pas nje jave te lodhshme ose thjesht je i pergjumur atehere ndeshja e drekes ne Serie A eshte dicka fantastike, sidomos kur luan Interi. Dhe dje, sa … Read More

Notat e Gazzetta – Icardi, poker prej 9. Perisic ndez…

19/03/2018, 11:00 |

Dalin ne pah gjykime super pozitive ne notat e stiluara nga Gazzetta dello Sport per interistat qe dje kane asfaltuar 0-5 Sampdorian ne fushen e ketyre te fundit. 

Ai qe spikat me shume nga te gjithe, e nuk ka se … Read More

KLASIFIKIMI I SERIE A – Interi rikthehet ne zonen Champions me nje ndeshje me pak!

19/03/2018, 0:06 |

Te shumte ishin ata qe kishin projektuar nje humbje te Interit sot dhe nje largim i mundshem i zikalterve nga vendi i pare por skuadra zikalter sot tregoi nje prove te vertete kualiteti (do te thoshte Spalletti) por edhe karakteri.

Read More

MOVIOLA – Perseri parregullsi te pa ndeshkuara ndaj Interit: Duhej karton i kuq ndaj…

18/03/2018, 22:19 |

Federata Italiane kishte caktuar Tagliaventon si arbiter te Sampdoria-Inter per ndeshjen hapese te se dieles.

Asistentet e tij ishin Ranghetti dhe Mondin si dhe njeriu i kater ishte Pinzani. Tek Var ishte vendosur Mazzoleni.

Por pavarsisht rezultatit final 0-5 … Read More

Statistikat – Cancelo dhe ndeshja e tij perfekte e denje per Maicon

18/03/2018, 20:55 |

Cancelo erdhi tek Interi me pritshmeri te medha: ai vinte si nje nga talentet me premtues ne nivel boteror dhe nga tifozet zikalter u pa qe ne fillim si dikush qe mund ta bente krahun e djathte te mbrojtjes shume … Read More

Spalletti: “Lojtaret treguan se cfare historie na pret tani. Per Rafinhen ju them…”

18/03/2018, 18:07 |

Luciano Spalletti analizon ndeshjen edhe per Inter TV dhe tregon dinamikat e suksesit ne Marassi. 

“Sot na shkoi mire sidomos pas atij interpretimi nga ana e skuadres.”

“Kemi bere mire kur i lame qe te luajne por edhe kur i … Read More