Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,066 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ekstrakomunitaret, mbetet vetem nje vend: Ja te gjithe lojtaret qe mund te vijne!

Gazzetta – Ekstrakomunitaret, mbetet vetem nje vend: Ja te gjithe lojtaret qe mund te vijne!
Inter Club Staff

Me marveshjen Hotor (Ganezi, i cili u mor me parameter zero nga Milani, dhe keshtu u transferua nga Italia ne Itali dhe u huazua tek Atletico Lisbona ne kampionatin B portugez per gjashte muaj. E keshtu, ne skadencen e kontrates se tij, kete 30 qershor, do te liroje vendin), Interi siguroi dy vende per lojtare ekstrakomunitare, maksimumi qe nje skuader mund te siguroje ne Itali ne nje merkato. 

Nje nga keto vende u zy nga blerja e Erkin dhe keshtu mbetet vetem nje tjeter. Gazzetta dello Sport tregon se si Interi po mendon qe te zgjedhe profilin e duhur per te zene kete vend. Nga njera ane eshte Roberto Mancini i cili po shtyn per te pasur Yaya Toure ne skuader e nderkohe nga ana tjeter ka lojtare Amerikano Latin shume te mire, te rinj dhe gati te shperthejne. Po flasim per Gabriel JesusRodrigo BentancurMiguel Almiron dhe Emanuel Mammana.

“Eshte e vertete qe pervec blerjes se Erkin, per te mos hequr dore nga nga nje njeri si Toure, Interi mund te bleje nje lojtar te ri ne Ameriken Latine por qe ta coje ne huazim tek nje skuader ne Itali ose jashte saj. Sic ka bere Interi me Julio Cesar (Chievo) apo Juventusi me Mutu (Livorno). Por veshtire se Gabriel Jesus apo Mammana do te pranonin qe te parkoheshin ne kete menyre sepse deshirojne te luajne direkt me nje skauder te madhe”, tregon Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.