Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,000 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Hernanes-Guarin ne dyshim. Alvarez titullar?

Gazzetta – Hernanes-Guarin ne dyshim. Alvarez titullar?
Ardis
  • On 21/02/2014, 13:09

Walter Mazzarri ka ndermend te marre marre fitoren e trete te njepasnjeshme, akoma nje enderr ne kete sezon te kampionatit. Per ta arritur, sipas Gazzetta, tekniku shpreson te konfirmoje serish 11 baze qe aktivizoje kunder Sassuolos dhe Fiorentines. Por ka pak probleme ne mesfushe. Fredy Guarin dhe Hernanes nuk jane ne formen me te mire fizike: “Te dy dje kane kryen vetem nje pjese te stervitjes me skuadren, zgjedhje paraprake duke pare edhe lodhjen muskulare te te dyve. Kolumbiani nuk te shqeteson dhe aq shume, ndersa Hernanes do te monitorohet sot per te verifikuar mundesite e rekuperimit, duke pare edhe problemin muskular qe e kishte qe perpara ndeshjes kunder Fiorentines eshte akoma e rrezikshme: duke konsideruar gjithashtu efektin e reshjeve te shumta (asnjehere me pare si ky vit Interi ka pasur handikapin e kushteve te fushes ne Pinetina). Alternativa eshte Alvarez, qe edhe dje u stervit shume mire dhe eshte kthyer disponibel ne 100%”, shkruan Gazzetta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.