Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,036 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Pioli rikthehet tek 4-2-3-1. Banega apo Joao Mario?

Gazzetta – Pioli rikthehet tek 4-2-3-1. Banega apo Joao Mario?
Inter Club Staff

Rikthim tek 4-2-3-1. Kunder Empolit, Stefano Pioli do te braktise skemen me tre mbrojtes te pare ne Torino dhe do te rikthehet tek skema qe i solli Interit pike dhe siguri, edhe pse skema e perdorur ne Juventus Stadium nuk zhgenjeu. Ne cdo rast, sipas La Gazzetta dello Sport, ne fushe te dielen pasdite do te shihen ne fushe Kondogbia, Ansaldi, Eder plus Palacio si sulmues i pare. I vetmi balotazh qendron ndermjet Joao Mario dhe Banega, me argjentinasin ne avantazh te lehte. Ky eshte formacioni i mundshem sipas Gazzettas:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Medel, Miranda, Ansaldi; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, Banega, Eder; Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.