Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Sot takimi deciziv me Juventus per Isla. Ndersa Zuniga…

Gazzetta – Sot takimi deciziv me Juventus per Isla. Ndersa Zuniga…
Xhorxh Gellci

Takim deciziv. Inter dhe Juventus, kete here do te takohen ne zyre. Jo ne fushe, sic jane mesuar te bejne prej vitesh. Do te diskutohet per te ardhmen e Mauricio Isla, lojtarit te krahut kilen, i cili konsiderohet themelor nga Mazzarri per procesin e ndertimit te Interit te ri. Sot, sic tregon Gazzetta dello Sport, do te jete takimi deciziv. Juventus kerkon 7,5 milion, Interi ofron 6. Te dyja palet po studiojne, por mbi ta qendron figura e presidentit Moratti dhe fjalet e mbremjes te meparshme nga ana e tij: “Raportet me Juventusin jane te mira.” – ka pranuar Moratti gjate vizites tek qendra e Pirellit.

Nga nje lojtar krahu tek nje tjeter, edhe pse ne ate rast situata eshte me e veshire. Per te arritur tek Camillo Zuniga nuk eshte e thjeshte. Napoli nuk deshiron ta shese, por shoqeria napoletane, ne ditet e fundit ka kerkuar Ranocchian tek Interi. Pergjigjia interiste ka qene e qarte: jo per 10 milion, me perjashtim te rastit kur Zuniga te marre pjese ne tratative. Napoli, per momentin, nuk e pranon propozimin.

Ore te nxehta, lojtaret e krahut mund te ndryshojne marshin e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.