Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,033 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gjendet marreveshja mes Inter dhe Parmes per Belfodil. Mungon vetem…

Gjendet marreveshja mes Inter dhe Parmes per Belfodil. Mungon vetem…
Xhorxh Gellci

Gianluca Di Marzio, direkt nga Sky, njofton se Interi ka mbyllur marreveshjen per te marre Ishak Belfodil: “Mund te themi qe Interi dhe Parma kane gjetur marreveshjen: gjysma e Belfodil per 10 milion euro dhe dhenien hua te Cassanos dhe Silvestre. Nga ana formale, ajo e Cassanos eshte nje dhenie hua, por duke patur vetem nje vit kontrate te mbetur me Interin do te merrej me parameter 0 nga Parma. Silvestre ka pranuar te kaloje tek Parma i dhene hua me te drejte blerje. Tani ka ngelur vetem aprovimi i Cassanos qe duhet ti jape nje pergjigje Parmes, e cila ka ndermend ti ofroje nje kontrate tre vjecare.”

Duhet te kemi kujdes dicka shume te rendesishme: Interi merr Belfodil me 10 milion, por kursen 8 milion te pagave te Silvestre dhe Cassano, qe eshte nje detaj shume i rendesishem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.