Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi, ndjesi rinovimi dhe shifra prej top player: Do te kaloje nga 2,6 milione ne sezon, ne…

Icardi, ndjesi rinovimi dhe shifra prej top player: Do te kaloje nga 2,6 milione ne sezon, ne…
Inter Club Staff

Mauro Icardi eshte gjithmone e me shume afer… Interit.

Sulmuesi zikalter, ne fakt, shume shpejt mund te mare te shume kerkuarin rinovim te kontrates, por kjo pritet te ndodhe vetem ne shtator, pas mbylljes se merkatos. Qe te premten mund te jete takimi i pare ndermjet dy paleve, lojtarit dhe Interit.

Icardi, sipas Corriere dello Sport, “do te fitoje, ne vend te 2,6 milione eurove qe mer aktualisht (plus 1,5 milione per 50% e te drejtave te imazhit). 5,6 milione euro ne sezon, me kuoten e fiksuar per sa i perket te drejtave te imazhit ne 2 milone euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.