Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter i vendosur t’a rrembej Dybalan nga Juventus. Revolucion ne mbrojtje: Zukanovic eshte i bllokuar, kerkohet Masuaku…

Inter i vendosur t’a rrembej Dybalan nga Juventus. Revolucion ne mbrojtje: Zukanovic eshte i bllokuar, kerkohet Masuaku…
Bujar Berishaj

Duke folur gjate ‘CalcioMarket’, program i dedikuar per merkaton ne valet e Gazzetta TV, Carlo Laudisa ka bere permbledhjen e merkatos se Inter, duke u fokusuar ne hyrje dhe dalje. Ja te rejat e fundit:

KAPITULLI DYBALA – Ne radhe te pare pas bomberit argjentinas eshte gjithmone Juve, por sigurisht qe ne shtepine e Inter mbetet e forte bindja qe lojtari mund t’i rrembehet Juventusit. Roma mbetet ne sfond, kurse PSG dhe Chelsea mund te kthehen eventualisht pas lojtarit.

REVOLUCION NE MBROJTJE – Zikalterit kerkojne shkembime dhe goditje low cost: ne te majte eshte bllokuar Ervin Zukanovic, fati i te cilit mbetet i lidhur me blerjen e Schelottos nga ana e Chievos. Gjithmone per krahet, tjeter emer i nxehte eshte ai i Arthur Masuaku, lojtar krahu i klasit ’93 ne pronesi te Olympiakos: lojtari kushton shume, 10 milione, por e ka bindur Ausilion, me kete te fundit qe i ka kerkuar informacione dirigjences greke, duke i propozuar shkembimin me Saphir Taider. Mbetet te shihet nese algjeriani do e pranoj destinacionin. Ne dalje eshte edhe Marco Andreolli, me Lazion dhe Fiorentinan ne rradhe te pare, pa harruar interesimin e West Ham.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.