Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,009 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kush e ka bere merkaton? 3 te dashur nga Mazzarri, 2 te pranuar. Kostot? Nga 94 ne 4 milione…

Kush e ka bere merkaton? 3 te dashur nga Mazzarri, 2 te pranuar. Kostot? Nga 94 ne 4 milione…
Bujar Berishaj

Manuele Baiocchini ne studiot e SkySport24 ka folur per blerjet e fundit te Inter. Ekipi i sezonit te kaluar – sipas gazetarit – nuk ka qene shume e studiuar nga tekniku dhe kete ai ka kontribuar me shume ne zgjedhjet e lojtarve.

Keto jane fjalet e tij:

VIDIC – Ausilio ka perfituar nga fakti qe ka qene ne skadence kontrate, e ka propozuar tek Mazzarri i cili ka pranuar menjehere.

DODO – Zgjedhje e Mazzarrit, i marr nga Roma, pak surprize.

M’VILA – Nuk ka qene zgjedhje e Mazzarrit. Ka qene nje mundesi merkatoje. Ausilio e ka propozuar tek trajneri, i cili ka menduar per nje jave dhe pastaj ka kuptuar qe cmimi ka qene brenda mundesive dhe mund te vinte edhe si huazim.

MEDEL – I dashur nga Mazzarri. Trajneri ka ”rene ne dashuri” me te gjate Boterorit dhe i ka kerkuar Ausilios qe ta blej ate.

OSVALDO – Ka ardhur ne ditet e fundit, i dashur nga Mazzarri.

Merkatoja e Inter ka qene nje merkato e vete-financuar. Ne fakt, Interi ka ndryshuar shume ne vitet e fundit. Ja si ka ndryshuar ne sezonet e fundit:

2009/2010 —> shpenzimet 94,2 mln – te hyrat 108,6 mln – pagat 150 mln

2013/2014 —> shpenzimet 54 mln – te hyrat 9,2 mln – pagat 95 mln

2014/2015 —> shpenzimet 4,1 mln – te hyrat 6,1 mln – pagat 70/80 mln

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.