Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,159 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kuzmanovic, Longo, Schelotto dhe Silvestre ne dalje. Permbledhja.

Kuzmanovic, Longo, Schelotto dhe Silvestre ne dalje. Permbledhja.
Xhorxh Gellci

Ky eshte pershkrimi i Gazzetta dello Sport ne lidhje me merkaton e Interit, sidomos ate ne dalje: “Vendet e lojtarit te krahut dhe te mesfushorit qendror jane ato te fundit te mbetura bosh nga Interi i Mazzarrit, prandaj do te kerkohet qe te merren dy lojtare per ti plotesuar. Pastaj do te mendohet per shitur per te marre te ardhura. Pervec Schelottos, i cili eshte prane Chievos, dhe Silvestres, i cili mund te perfundoje tek Genoa po jo menjehere, ne dalje jane edhe Kuzmanovic dhe Longo. Per mesfushorin eshte interesimi konkret i West Ham, por qe akoma nuk ka bere nje oferte zyrtare, ndersa Interi pergenjeshtron kontaktet me Malaga-n.”

Ndersa persa i perket mesfushorit te ri italian, Samuele Longos, te sapofutur nga Espanyol, “gjysma e Serise A e kerkon.” Kjo eshte situata qe jepet nga Gazzetta, sipas te ciles: “Zikalterit shesin vetem ne huazim, duke bere te ditur se sapo ka rinovuar dhe kush e merr duhet te paguaje pagen prej 800 mije euro. Ne ndjekje eshte edhe Catania, por ne fund duket se do te shkoje tek Livorno ose Verona, per tu kthyer pas nje viti me nje vit me shume eksperience.” – perfundon Gazzetta. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.