Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

739 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Lautaro e ka golin ne ADN: Ja sa gola ka shenuar talenti argjentinas ne 37 ndeshje me Racing!

Lautaro e ka golin ne ADN: Ja sa gola ka shenuar talenti argjentinas ne 37 ndeshje me Racing!
Inter Club Staff

Lautaro Martinez eshte shume i ri. Ai ka lindur ne 22 gusht 1997 dhe eshte vetem 20 vjec edhe pse po ben cmendurira me paraqitjet e tij ne Argjentine me bluzen e Racing Avallaneda. 

Djaloshi i sapo blere nga Interi, ka mahnitur ne kampionatin vendas aq shume sa beri qe tekniku Sampaoli ta grumbullonte ne kombetaren e pare dhe eshte nje kandidat i forte per te qene edhe ne Boterorin e Rusise qe do te luhet kete vere.

Por, Lautaro Martinez e ka golin ne ADN! 

Sulmuesi i ri i Interit qe do te zbarkoje ne Milano veren qe vjen, eshte nje makineri e vertete golash.

Ai ka shenuar plot 22 gola ne vetem 37 ndeshje me Racing.

21 gola nese llogarisim 33 ndeshjet e fundit, 13 gola nese llogarisim 18 te fundit, 10 gola ne 13 ndeshjet e fundit dhe 7 gola ne 9 ndeshjet e fundit.

Keto statistika vetem per te treguar me saktesi se ai eshte nje killer perpara porte.

Zikalterit kane siguruar nje bomber per sot por edhe per te nesermen.

 

Lautaro Martinez i ka kushtuar Interit rreth 28 milione dollare dhe zikalterit kane djegur ne garen per te skuadra si Dortmund dhe Atletico Madridin e Diego Pablo Simenones qe e ka kerkuar me ngulm.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.