Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,015 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zhang Jr: “Babai im rri zgjuar deri ne 4 te mengjesit per te pare Interin”. Nderkohe, kurse Italishtje per Suning…

Zhang Jr: “Babai im rri zgjuar deri ne 4 te mengjesit per te pare Interin”. Nderkohe, kurse Italishtje per Suning…
Inter Club Staff

Zhang Jindong, pronari i Interit e ka thene edhe me pare qe Interi per te nuk eshte biznes, eshte nje pasion, nje ure me Europen, nje menyre per te treguar fuqine e Suning dhe per te treguar se edhe Kina mund te jete e sukseshme ne futboll.

Steven Zhang, djali i bosit te Interit, prezent dje ne asamble, ka folur per pasionin e madh qe babain e tij e karakterizon ne lidhje me Interin.

“Babai im rri zgjuar deri ne oren 4 te mengjesit per te pare ndeshjet, me pas ne oren 8 shkon ne zyre dhe ne oren 11 rikthehet ne shtepi per te fjetur pak. Ai gjithmone i ben gjerat me pasion, por me Interin duket sikur dicka eshte me ndryshe… me shume”.

Kete gje e ka thene dje Steven Zhang, e ka treguar per dashurine e babait te tij Jindong per ngjyrat zikalter. Nje nderhyrje, ajo e Zhang Junior, ne pergjigje te nje provokimi nga Ignazio La Russa, edhe ai prezent ndermjet aksionereve te vegjel te asamblese. Tuttosportm nderkohe, tregon se si Suning ka organizuar kurse italishtje per drejtuesit qe shume shpejt do te kene te bejne me boten Inter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.