Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Sky – Te fundit nga merkato dalese: Ja te rejat per Kuzmanovic, Bessa dhe Silvestre!

10/07/2013, 0:06 |

Interi nuk po punon vetem ne merkaton hyrese, por drejtuesit zikalter po punojne fort edhe ne merkaton dalese. Pas huazimit te disa te rinjve diten e sotme, tashme e kane radhen tratativat e shitjes se lojtareve qe nuk … Read More

Ranocchia, oferte nga Napoli: Interi i thote jo! Tani…

09/07/2013, 23:51 |

Napoli kerkon me ngulm nje mbrojtes, dhe emri i pare ne listen e Rafa Benitez eshte ai i Andrea Ranocchias, pikerisht numri 23 i zikalterve.

Sipas asaj qe Gianluca Di Marzio tha para pak minutash ne … Read More

Moratti: “Lojtareve i duhej nje Mazzarri. Top Player? Mundet. Ndersa Thohir…”

09/07/2013, 23:37 |

Edhe Massimo Moratti ka mare pjese ne eventin e Pirellit ne Corso Venezia. inter.al, sjell tek ju fjalet e presidentit Moratti ne Shqip per te gjithe Interistat shqiptare:

President Moratti, lojtareve Walter Mazzarri i ka dhene … Read More

Messaggero – Ja sa do ti kushtoje Mauricio Isla Interit!

09/07/2013, 23:10 |

Kiliani i Juventusit Mauricio Isla eshte nje nga emrat me te perfolur te merkatos se Interit kete sezon. Ai mbulon nje pozicion i cili i mungon Mazzarrit, prandaj ai po kerkohet me ngulm nga drejtuesit zikalter.

Read More

Icardi: “Mezi po pres te filloje aventura”

09/07/2013, 22:21 |

Jam i kenaqur qe jam ketu. Do te jap me te miren time per skuadren dhe per tifozet. Mezi po pres qe te filloje sezoni i ri“. Keto jane fjalet e para qe Mauro Icardi ka leshuar ekskluzivisht … Read More

Guarin: “Mazzarri, çfare force! Dua te bej mire tek Interi, per Falcaon them…”

09/07/2013, 21:18 |

I intervistuar nga mikrofonat e kronisteve te Pirelli, Fredy Guarin prezanton sezonin e ri ZiKalter: “Mazzarri eshte nje trajner qe ka punuar gjithmone keshtu, nuk ka ndryshuar asgje. E kemi pranuar punen e tij, duhet te bejme mire. … Read More

Mauro Icardi zyrtarisht lojtar i Interit!

09/07/2013, 18:59 |

Sulmuesi Argjentinas nënshkruan me Interin, por do të jetë në bashkëpronësi me Sampdorian. Ai do të prezentohet në konferencën për shtyp në Pinzolo.

Mauro Icardi tani është zyrtarisht lojtar i Interit.

Sulmuesi 20 vjeçar … Read More

Milito: “Gjuri eshte mire, enderroj Racing por kthehem vetem nese…”

09/07/2013, 17:06 |

Ne Argjentine po enderrojne. Kthimi i Diego Militos tek Racing Avellaneda, i mundshem ne 2014, po entuziazmon tifozet argjentinas dhe Princi, para se te rihyje ne Itali, ka shkuar te takoje ish klubin e tij, duke folur per … Read More

Agj. Chivu: “Ka nje problem. Mazzarri do e vleresoje. Nese shkon gjithcka mire…”

09/07/2013, 15:07 |

Ne Milano per te diskutuar per disa lojtare te rinj (Nica dhe Alexe) me Atalanta dhe Sassuolo, Ioan Becali nje nga agjentet e Cristian Chivu ka folur ne mikrofonat e Sky Sport 24 per situaten e mbrojtesit te … Read More

(FOTO) Bardi dhe Benassi ne zyrat e Interit, por per qellime te ndryshme

09/07/2013, 14:00 |

Marco Benassi largohet nga Interi dhe kalon perkohesisht tek Livorno. Nuk eshte nje lamtumire perfundimtare, por mesfushori zikalter do te shkoje ne huazim tek skuadra toskane. Sot ne mengjes ka qene ne zyrat e zv. presidentit Rinaldo Ghelfi, … Read More

Gazzetta – Botta, pashaporta po vjen. Do te kurohet ne Milano.

09/07/2013, 12:53 |

Vjen nga Tigre me parametra zero, mesfushori i krahut duhet te punoje per tu rekuperuar nga demtimi i rende qe e goditi. Per te sipas Gazzetta dello Sport, Interi i ka vendosur ne dispozicion strukturat e duhura pa … Read More

Gazzetta – Mazzarri deshiron Dragovic. Por problemi eshte…

09/07/2013, 11:37 |

Priten te reja te rendesishme per sa i perket repartit mbrojtes te Interit. Mazzarri, dhe tashme nuk eshte nje mister, e pelqen shume Dragovic. Situata per momentin eshte e ndalur, sepse zikalterit duhet ti gjejne nje vend Silvestres … Read More

Gazzetta dello Sport konfirmon: “Sot do te kemi zhvillime ne ceshtjen Isla…”

09/07/2013, 11:33 |

Lajmi qe dje u dha nga Fcinter1908.it, sot eshte konfirmuar nga Gazzetta dello Sport. Ne diten e sotme eshte parashikuar nje takim ndermjet Marco Brancas dhe agjentit te Islas, Vagheggi. Marveshja me lojtarin eshte arritur prej kohesh, por … Read More

Felley, shoku i Thohir: “Ju flas ne emer te tij. Keshtu ka ndermend te fitoje…”

09/07/2013, 11:31 |

Gazzetta dello Sport gjendet ne Giacarta me nje te derguarin e saj, per te studiuar jeten dhe zakonet e Erick Thohir, qe sipas shume njerezve mund te behet pronari i ri i Interit brenda tre vjetesh. Erick jeton … Read More