Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,147 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Luiz Gustavo, Badelj, Krychowiak dhe Kranevitter pelqehen me shume se Lucas Leiva. Pastaj…

Corriere – Luiz Gustavo, Badelj, Krychowiak dhe Kranevitter pelqehen me shume se Lucas Leiva. Pastaj…
Inter Club Staff

Investime te medha per Interin: kjo gje i eshte transmetuar nga Suning, Piolit dje ne takimin kinez. 

“Nese do te ishte per ta, do te kishin planifikuar qe Janari te ishte nje merkato e nje niveli akoma me te larte se sa merkato e veres qe sapo kaloi, por jane te frenuar nga Fair Play Financiar dhe UEFA – konfirmon Corriere dello Sport -. Per Interin duan vetem emra te medhenj, lojtare te rinj, te talentuar dhe funksional per nje projekt afatgjate. Per kete, ne Nanjing nuk jane te gjithe te bindur per blerjen, edhe pse vetem ne huazim, te Lucas Leiva, i cili do te mbushe 30 vjec per disa dite. Do donin nje element me me shume prezenca ne 2016-17, e perse jo, nje emer qe do te bente te enderronin edhe tifozet. Por ne te njejten kohe ata kane kuptuar qe me Uefan nuk mund te tallen.”

Ideja eshte qe te testohet terreni per tu arritur te kapen pista superiore si ajo qe te con tek Luiz Gustavo, Badelj, Krychowiak apo Kranevitter. “Pas blerjes se pare, Interi do te hidhet ne sulm per te blere edhe nje mbrojtes krahu (Criscito ne pole position), dhe ne baze te shitjeve (Melo nuk do te jete i fundit), pritet qe te vije edhe nje mesfushor tjeter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.