Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

bergomi

Bergomi: “Inter duhet te gjej kompaktesine, mungon talenti ne mesfushe. Fakti qe Modric…”

01/09/2018, 14:39 |

Sot Interi luan ndeshjen e trete te kampionatit kunder Bolognas ne Stadio Dall’Ara.

Dhe disa ore para fillimit te ndeshjes, ish-kapiteni zikalter Beppe Bergomi ka komentuar sfiden e sotme.

Duke folur per Radio Deejay, ish-mbrojtesi i Interit ka thene se … Read More

Bergomi: “Interi ne forme, me Sassuolon per fitore! Forma fizike? Zikalterit jane…”

10/05/2018, 21:17 |

Ish-mbrojtesi zikalter Beppe Bergomi ka folur per mikrofonat e InterTV sa i perket momentit qe po kalon skuadra.

“Ne ndeshjen me Sassuolon duhen tre pike. Do te ishin thelbesore”, ka thene Bergomi ne fillim te intervistes.

“Mendoj qe Interi … Read More

“Po te isha une ne vend te Interit, nuk do e blija Cancelon…”

19/04/2018, 12:24 |

Fraza te jep nje shije te hidhur, sidomos kur shikon se kush e ka thene ate dhe sidomos kur behet fjale per mbrojtesin e krahut te djathte me te mire dhe me te kompletuar qe ekziston ne Serie A.

Eshte … Read More

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”

16/04/2018, 18:45 |

Nga studiot e Sky Calcio Club, Beppe Bergomi ka analizuar keshtu barazimin e se shtunes te Interit kunder Atalantas.

“Paraqitja nuk ka qene bindese, pavaresisht rasteve per gol. Ne krahasim me Torinon ka qene nje hap prapa”.

“Spalletti mund te rreshtonte … Read More

#110Inter – Xhaxhai

22/12/2017, 17:56 |

“Po ti sa vjeç je”, pyeti Giampiero Marini, një nga senatorët e Interit. “17” u përgjigj ai. “Eh, dukesh si xhaxhai im me ato mustaqe”, ja ktheu përsëri Marini. Legjenda e Beppe Bergomit, i njohur nga të gjithë … Read More

Bergomi voton Piolin: “Ai mund ta bej Interin te fitoj”

04/04/2017, 23:32 |

Duke folur ne lidhje telefonike ne frekuencat e Radio 24 gjate emisionit “Tutti Convocati”, Beppe Bergomi ka analizuar humbjen e papritur te Interit me Sampin, duke shprehur edhe mendimin e tij lidhur me poziten e Piolit si trajner i Interit:

Read More

Bergomi: “Inter, nje skuader e madhe duhet te luaj futbollin e vet. Nuk e prisja qe…”

23/08/2016, 21:19 |

“Nuk e prisja qe Inter t’i pershtatet kundershtarit, nje skuader e madhe duhet te luaj futbollin e vet”.

Flet keshtu Beppe Bergomi, ish-mbrojtesi dhe kapiteni i Interit qe tani punon si opinionist te Sky Sport, pas ndeshjes … Read More

Bergomi: “Inter dje donte barazimin. Nuk ka reaguar…”

05/05/2014, 14:08 |

Legjenda zikalter Beppe Bergomi ka folur pas ndeshjes per derbin e humbur nga Inter. Ja dhe komenti i tij ne Sky: “Ka qene nje derby pa intensitet dhe me shume gabime. Skuadrat kane studiuar njera-tjetren, me pas Milani … Read More

Bergomi: “Inter-Napoli: Walter Mazzarri kerkon hakmarrje, Benitez…”

25/04/2014, 11:52 |

Kampion i Botes dhe legjende zikalter. Giuseppe Bergomi, aktualisht komentator i Sky Sport, ka folur per sfiden e ardhshme midis Interit dhe Napolit duke shprehur mendimin e tij ne mikrofonat e IlNapolionline.com.

Mazzarri do te kerkoje … Read More

TS – Thohir therret Bergomin: rol ne sektorin e te rinjve?

15/04/2014, 11:37 |

Per momentin, angazhimi i tij eshte i limituar tek Inter Forever, formacion i legjendave zikalter mbi te cilin po synon shume Erick Thohir per ti dhene publicitet markes Inter ne bote. Megjithate, ne nje te ardhme jo shume … Read More

Bergomi: “Icardi dhe Kovacic duhen pritur. Tifozet e Juventus? Mendoj…”

17/02/2014, 17:08 |

Nis transmetimin  “Inter Forever”, me ish-lojtare te Interit te ftuar ne dyqanin zyrtar ne qender te Milanos. Midis tyre dhe Beppe Bergomi, sot opinionist ne Sky, i cili i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve:

Pyetje … Read More

Bergomi: “Mbrojtja dhe mediana jane OK, mungon nje sulmues”

26/11/2013, 13:17 |

Nepermjet rubrikes se tij “Dai retta allo zio” ne Gazzetta dello Sport, ish-mbrojtesi i Interit dhe opinionisti Beppe Bergomi ben nje permbledhje mbi merkaton e mundshme ne janar: “Te tre mbrojtesit titullare e kane nga nje zevendesues, ne mesfushe … Read More

SKY – Pupi deri ne fund te 2015. Bergomi me Thohir?

10/11/2013, 16:52 |

Gjate lajmeve te ores 16:00 ne Sky Sport 24, gazetari Massimiliano Nebuloni, ka folur per dy skenare hipotetike persa i perket te ardhmes ne shtepine zikalter, e pare eshte e lidhur me kapiten Zanettin dhe e dyta ka … Read More

Bergomi: “Rambert shume i dobet. Zanetti? Shikohej…”

24/10/2013, 13:34 |

Nga studiot e SKY, Beppe Bergomi ka kujtuar nje anekdote rreth Sebastian Rambert dhe Javier Zanettit kur ata vijne sebashku per here te pare ne Appiano Gentile. “Por Rambert ishte pothuajse perhere i pafat, shume i dobet. Ketu ne … Read More