Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

botta

Mazzarri: “Botta do te jete ne pankine neser, mund te behet nje kampion. Por duhet…”

12/01/2014, 14:56 |

Walter Mazzarri, ne konferencen e shtypit ka folur edhe per Ruben Bottan: “Botta do te jete ne pankine, dhe i gatshem te hyje ne ndeshje. Eshte i zgjuar, por ka edhe cilesi te mira. Lojtar interesant, shume i … Read More

Kupa e Italise – Botta kalon provimin, Mudingayi ngel dhe do te shitet…

11/01/2014, 17:02 |

Mes lojtareve te Interit ne dalje, pervec te njohurve Belfodil, Wallace dhe Pereira, listes i eshte shtuar edhe Gabi Mudingayi. Prezantimi ne Kupen e Italise ka qene katastrofik, dhe sipas Sky Sport, per belgun jane hapur totalisht dyert … Read More

D’Ambrosio, ka shume per te percaktuar, por tratativa do te behet.

09/01/2014, 13:14 |

Danilo D’Ambrosio eshte nje hap nga Interi, por konturet e tratatives jane akoma per t’u percaktuar. Per kete flasin ne SkySport24, ku flitet per praktikisht ish-lojtarin e Torinos, i cili eshte i gatshem te transferohet ne Milano kete … Read More

Ruben Botta zyrtarisht i Interit. Sassuolo, per Belfodil, ofron…

08/01/2014, 13:35 |

Interi ka depozituar kontraten e Ruben Botta. Pra, argjentinasi eshte blerja e pare e Erick Thohir si president i shoqerise zikalter. Botta vjen me titull perfundimtar nga Livorno, qe e kishte teseruar ne vere duke i lejuar Interit … Read More

Marveshja Inter-Livorno per Botta-n: Ja kontrata dhe rroga!

03/01/2014, 17:12 |

Ruben Botta do te jete nje futbollist i Interit me te gjitha efektet duke filuar nga neser.

Tashme eshte zyrtare. Interi dhe Livorno kane gjetur gjuhen e perbashket pas rikthimit te lojtarit nga pushimet. Ja detajet … Read More

Gazzetta – Me ne fund eshte vendosur e ardhmja e Ruben Botta. Thohir mezi pret qe…

29/12/2013, 14:52 |

Piero Ausilio e kishte mbyllur operacionin qe ne Maj, para se Ruben Botta te demtohej rende ne gjurin e majte. Argjentinasi eshte teseruar nga Livorno, ne menyre qe Interi te ruante nje vend per lojtar ekstrakomunitar. Pas shume … Read More

La Nazione – Botta, midis Interit dhe Livornos, ‘ngerci’ eshte pagesa.

27/12/2013, 11:52 |

Ditet e ardhshme do te jene vendimtare per Ruben Botta-n: Interi duhet te jape miratimin e transferimit te lojtarit ne zikalter, pavaresisht se lojtari eshte federuar me Livornon. Sipas asaj qe shpjegon La Nazione – me 4 janar … Read More

Gazzetta – Menjehere Botta ne pritje te Militos dhe Icardit?

07/12/2013, 12:12 |

Syte tek Ruben Botta. Veshtiresite ne nivel ekonomik mund te detyrojne Interin te rimarre ne baze qe nga janari argjentinasin. E shpjegon Gazzetta dello Sport“Permbajtja, per momentin, eshte e njejte me ate te djeshmen: Interi ne janar mund … Read More

Spinelli: “Ja kur do te kthehet Botta. Por mendoj se Interi…”

11/11/2013, 22:38 |

Presidenti i Livornos, Aldo Spinelli ka folur per rikthimin e Ruben Botta, trekuartisti argjentinas qe Interi e coi tek Livorno vetem per ta teseruar: “Brenda Nentorit argjentinasi do te vihet ne dispozicion te Nicolas. Botta tani po stervitet … Read More

Corriere – Inter, serish Botta. Alvarez eshte nje lojtar i ri.

31/10/2013, 12:53 |

Veshtiresite sulmuese e kane lejuar Interin te ‘rigjeje’ Alvarez, ne Bergamo i cili ka shenuar per te treten here ne 5 transferta. Argjentinasi, ne te shkuaren i kritikuar por gjithmone i mbrojtur nga kush e ka dashur ne … Read More

Gazzetta dello Sport – Per tu vleresuar e ardhmja e Ruben Botta: Ja situata!

06/09/2013, 16:51 |

Eshte e gjitha per tu deshifruar e ardhmja e Ruben Botta. Interi e ka cuar ne huazim tek Livorno qe te lere te lire per cdo rast vendin e ekstrakomunitarit por mesfushori i datelindjes 1990, sipas asaj qe … Read More

Livorno, per Botta-n stervitja e pare ne nentor.

04/09/2013, 16:59 |

Duhet akoma te prese edhe pak Ruben Botta perpara se te kthehet dhe te filloje te luaje ne fushe. Ish lojtari i Deportive Tigre, i federuar nga Livorno per Interin, duhet akoma te rekuperohet nga demtimi i rende … Read More

ZYRTARE – Botta eshte nje lojtar i Livornos. Interi synon…

30/08/2013, 11:47 |

Ruben Botta eshte nje lojtar i Livornos. Depozitimi i kontrates eshte tani zyrtar, pasi kalimi i lojtarit ne skuadren e Spinellit jepej qe me pare si i kryer. Mbrapa ketij operacioni eshte Interi, i cili synon te shfrytezoje … Read More

SKY – Wallace, Chelsea mohon te drejten e blerjes. Ndersa Wellington, Taider dhe Botta..

02/08/2013, 14:57 |

Nga studiot e Sky vijne te rejat me te fundit per merkaton zikaleter. Dje, me rastin e miqesores mes tyre, Inter dhe Chelsea jane kthyer te flasin per Wallace, me Blues qe kane thene jo te drejtes te … Read More