Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

isla

SKY – Isla, deshton perfundimisht? Ndersa Taider…”

29/07/2013, 18:46 |

Gjithmone dhe me e komplikuar pistan qe bashkon Interin dhe Mauricio Isla. Ardhja e kilenit eshte e lidhur ngushte me kalimin e Juan Camilo Zuniga tek Juventus. Por Napoli, sic raporton Sky, eshte inatosur me kolumbianin: nuk deshiron … Read More

Gazzetta – Sulmi i fundit per Islan. Punohet per mesfushen…

29/07/2013, 9:47 |

Java qe sapo filloi sot mund te rezultoje decizive ne frontin e lojtarit te krahut te djathte. Koha po kalon, Mazzarrit i nevojitet nje lojtar, prandaj duhet bere dicka.

Sipas Gazzetta dello Sport, sot do te … Read More

Marotta: “Per tani, Isla qendron tek Juventus”

27/07/2013, 14:37 |

Administratori i deleguar i Juventusit, Beppe Marotta, i intervistuar shkurtimisht ne SportItalia, ka folur me tratativen Isla, duke mbyllur deren te pakten per momentin. Ja fjalet e tij:

Isla do te qendroje tek Juventus apo ka … Read More

Gazzetta – Wallace me afer, konfirmon agjenti. Ndersa per mesfushen…

27/07/2013, 10:15 |

Pas fjaleve te agjentit te tij, ku thoshte se lojtari deshiron te shkoje tek Inter sepse eshte nje klub i madh, agjenti i tij vazhdon te tregoje interes per ardhjen e klientit te tij ne Serine A: “Ne … Read More

Di Marzio (SKY) – Inter larg Isla-s. Ndersa Taider…

27/07/2013, 0:37 |

Isla po deshton, por Interi nuk e konsideron akoma nje piste te mbyllur. Per momentin tratativat jane te ndalura, Juventusi ka rimenduar perseri dhe per momentin ka vendosur ta mbaje lojtarin e krahut: Conte e ka marre me … Read More

Sky – Tratativa Isla mund te kete deshtuar. Longo dhe Silvestre…

26/07/2013, 0:11 |

Mauricio Isla dhe Inter jane gjithmone e me larg. Ne fakt, sipas asaj qe tregohet nga SkySport, nuk ka asnje te re ne tratativen mes Juventusit dhe drejtuesve zikalter per lojtarin kilen. Eshte gjithcka e ndalur, me pak … Read More

Drejtori sportiv Udinese: “Problemi eshte mes Inter dhe Juventus. Danilo dhe Basta..”

25/07/2013, 19:27 |

Nje tratative me e komplikuar sesa parashikohej. Ishte gjithcka gati per Mauricio Isla tek Inter, me shoqerine zikalter qe dukej se kishte percaktuar marreveshjen me Juventus dhe Udinese. Por pastaj ka qene frenimi i Antonio Contes qe ka … Read More

Gazzetta – Takim i ri per Islan? Alternativat…

25/07/2013, 11:00 |

Interi ne keto dite po perqendrohet mbi lojtarin e krahut te djathte. Pas levizjeve te bera para se te fillonte merkatoja, ku ardhen me parameter zero Andreolli, Botta, Campagnaro dhe Laxalt dhe ku u investuar per sulmuesit e … Read More

FcInter1908 – Isla, te marte takim i ri. Lojtari ka folur me Conten dhe…

24/07/2013, 19:23 |

Tratativa mes Inter dhe Juventus per Mauricio Isla eshte gjithcka tjeter pervec se e mbyllur. Situata per mometin eshte nje faze ndalese, por eshte e destinuar te kete nje shtyse tjeter ne te ardhmen e afert.

Read More

Di Marzio per merkaton interiste: “Ja situata e Wallace, Nainggolan, Dragovic, Laxalt, Ranocchia”

24/07/2013, 1:56 |

Eksperti i merkatos te Sky, Gianluca Di Marzio ka folur dy here gjate oreve te mesnates per merkaton e Interit, duke shpjeguar pikat me te nxehta te saj. Kjo eshte permbledhja e asaj qe tha ai, ne studiot … Read More

Zuniga: Napoli i hap rrugen Interit, Juve e shtangur? Me Isla…

23/07/2013, 9:23 |

Nga Isla tek Zuniga. Nga Kili tek Kolumbia. Por ne mes, nuk jane Peru, Bolivia, Brazili dhe Ekuadori, por pengesat e Juventus. Pengesa qe i kane bezdisur si Inter dhe Udinese dhe rrezikojne te bejne te dershtoje tratativen … Read More

Ore decizive per Isla. Nese deshton, gati tre alternativa…

22/07/2013, 10:17 |

Pas nje fund-jave qe dukej e qete, kjo jave qe sapo filloi mund te jete decizivja per te kuptuar te ardhmen e Isla. ne nje menyre ose nje tjeter, shoqeria zikalter do te kuptoje nese ka akoma mundesi … Read More

Isla, flet agjenti: “Tani mund te qendroje. Per te Inter ose Juve, por me Conten..”

20/07/2013, 14:11 |

Ne ditet e ardhshme do te mesojme me shume.” Ky eshte komenti i agjentit te Mauricio Isla, Claudio Vagheggi ne lidhje me te rejat mbi tratativen mes Interit dhe Juves per kalimin tek zikalterit te lojtarit kilen te … Read More

Marotta frenon: “Ne kete moment, Isla nuk eshte ne merkato”

19/07/2013, 16:55 |

Drejtori gjeneral i Juventus, Beppe Marotta, nga Chatillon, ka folur ne mikrofonat e gazetareve dhe ka folur per merkaton bardhezi duke ju referuar edhe Islas: “E dini qe dinamikat e merkatos jane te vecanta dhe nuk dihet cfare … Read More