Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

merkato

Inter, Schelotto eshte ne shitje: ja situata…

01/06/2013, 10:46 |

Ezequiel Schelotto eshte zyrtarisht ne shitje. Interi nuk duket se deshiron te shprehsoje tek ai sezonin tjeter, keshtu ne ditet e kaluara e ka vendosur ne listen e lojtareve qe jane ne merkato. Valuta megjithate eshte pak e nalte: 6-7 … Read More

Ranocchia: Conte me do tek Juve? Zerat dalin perdite por une…

01/06/2013, 10:29 |

Andrea Ranocchia, ne fund te miqesores qe Kombetarja Italiane ka fituar 4-0 me San Marinon, ka folur ne mikrofonat e Sky per ndeshjen ku eshte pyetur edhe per zerat e merkatos qe flasin per te ne Juventus:

Zuniga drejt Interit? Marchetti: “Napoli do ta shese”

31/05/2013, 20:28 |

Vazhdon interesimi i Interit per Juan Camilo Zuniga, anesorin e Napoli-t. Luca Marchetti, ekspert i merkatos qe punon per Sky, i intervistuar nga Radio CRC ka folur keshtu per te ardhmen e kolumbianit: “Per te marre lojtarin duhet … Read More

Sky – Nje blerje per Mazzarrin: Basta me afer, Zuniga…

31/05/2013, 19:41 |

Siç raportohet nga Matteo Barzaghi per Sky Sport 24, Interi po studion goditjen e pare ne merkato per t’ja dhuruar Walter Mazzarri-t pervec 5 blerjeve te tjera, te konfirmuara prej disa muajsh. “Per Juan Camilo Zuniga nuk eshte … Read More

Kerkohen lojtare krahur. Per sulmin dhe mbrojtjen

31/05/2013, 11:44 |

Nisemi menjehere nga fakti qe loja e Mazzarrit bazohet shume tek lojtaret e krahur. Pervec Zuniges, kerkohen edhe emra te tjere, dhe i pari ne liste, sipas Gazzetta dello Sport eshte Basta i Udineses me Isla te Juventus … Read More

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…

31/05/2013, 11:25 |

Moratti dhe Branca jane takuar perseri. Diskutimi i dites ka qene i njejti: merkatoja. Duhen organizuar blerjet dhe shitjet dhe me hyrjen e mundshme te nje aksioneri te ri gjithcka mund te ndryshoje, sepse flitet per nje shifer prej 60 … Read More

Darke mes Ausilio dhe Bigon. Cassano rastesisht…

31/05/2013, 11:04 |

Sic eshte raportuar nga Sport Mediaset dhe konfirmuar nga Sky dhe Gazzetta dello Sport, dje ne mbremje ka pasur nje darke mes drejtorave sportive te Interit dhe Napolit, Ausillio dhe Bigon. Eshte folur per merkaton dhe kane diskutuar … Read More

GdS: “Thohir ka fonde te palimituar! Ofron per gjithe Interin… Moratti po vlereson”

30/05/2013, 22:59 |

Ore decizive per te ardhmen e Interit. Moratti po reflekton, Thohir do ta marre gjithe Interin. Gazzetta dello Sport online shpjegon gjithcka: “Massimo Moratti po mendohet. Per here te pare ne 18 vjet presidence, numri 1 zikalter po … Read More

Sky – Lavezzi tek Interi, e veshtire. Por me aksionere te ri…

30/05/2013, 22:46 |

Nga studiot e Sky, Matteo Barzaghi ka folur rreth interesimit per te dyten here te Interi-t per Lavezzi-n: “Ne kete moment nuk besoj se mund te jete e mundshme, por me hyrjen e aksionereve te ri tek Interi do te … Read More

Sky – Ka mundesi qe te kete dhe nje goditje ne sulm. Milito…

30/05/2013, 21:02 |

Sipas asaj qe i referohet Sky, Diego Milito do te qendroj per nje kohe te gjate jashte planeve te Interit. Sulmuesi argjentinas nuk rekuperohet dot shpejt dhe keshtu qe me shume mundesi mund te kemi dhe nje goditje … Read More

Fernando, lamtumire Porto ?

30/05/2013, 17:39 |

Inter-i fillon levizjet e para ne merkato me kujdes, duke vezhguar pista te ndryshme. Nje nder keto eshte Fernando i Porto-s te cilit i skadon kontrata ne 2014 me kete te fundit. Mesfushori ka lene deklarate tek e … Read More

Kovacic, shume oferta, por per Interi-n nuk eshte ne shitje

30/05/2013, 17:18 |

As gjashte muje tek Interi dhe i ka bere pershtypje te gjitheve. Jo vetem tifozeve, por edhe drejtusave te shume ekipeve te rendesishme evropiane. Mateo Kovacic eshte pa dyshim nje nder gjerat te pakta pozitive qe kane mbetur … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More

Mazzarri ka kerkuar 5 perforcime: ja emrat dhe rolet

29/05/2013, 13:46 |

Fillojne te zbulohet cfare eshte folur ne takimin e te dieles mes Mazzarrit dhe Marco Brancas.

Mbi te gjitha palet kane rene dakord mbi dy pika themelore: se pari, te vazhdohet puna e nisur vitin e shkuar per te ulur … Read More