Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

moratti

Sky – Moratti ne Londer, ja pse. Thohir…

01/06/2013, 21:23 |

Zyrtarisht Massimo Moratti ka udhetuar per ne Londer per arsye familjare. Por ai eshte ne Londer edhe per tu konsultuar me familjen e tij sipas Sky. Ne fakt kemi edhe nje oferte te Erick Thohir, po mbetet te … Read More

Pa koment Thohir: “Interi? Nuk mund te flas”

01/06/2013, 16:00 |

Erick Thohir vazhdon te gjendet ne Milano. Kjo eshte ajo per te cilen flasin mediat indoneziane, qe dje kane kontaktuar manjatin per te marre informacione mbi tratativat me Massimo Morattin. Thohir nuk ka folur shume kur eshte pyetur … Read More

Thohir-Moratti, marreveshje? 30-40% dhe njerez ne administrate, me vone…

01/06/2013, 10:55 |

Massimo Moratti po luhatet. Oferta e Erick Thohir eshte e rendesishme, shume e rendesishme, dhe presidenti po e merr ne konsiderate “qetesisht, por seriozisht”. Tani ne koken e Morattit eshte mbi te gjitha nje opsion, sic raportohet deri … Read More

CorSera – Moratti ishte gati t’i jepte Interin arabeve por pastaj…

31/05/2013, 21:59 |

“Moratti ishte nje centimeter larg prej shitjes se klubit ne prillin e vitit 2006, kur nje arab kishte bere hapat e duhur per te blere klubin dhe ishte gati ta perfundonte blerjen”. Tregon Fabio Monti nga faqet e … Read More

Moratti dhe Thohir jane akoma larg. Nuk behet fjale per 100%.

31/05/2013, 10:42 |

“Per momentin nuk mendoj te shes”. Massimo Moratti ka thene te verteten ne lidhje me ceshtjen e asksioneve te Interit. Megjithate indoneziani i pasur eshte seriozisht i interesuar per te investuar ne FC Internazionale, kjo per shkak te … Read More

GdS: “Thohir ka fonde te palimituar! Ofron per gjithe Interin… Moratti po vlereson”

30/05/2013, 22:59 |

Ore decizive per te ardhmen e Interit. Moratti po reflekton, Thohir do ta marre gjithe Interin. Gazzetta dello Sport online shpjegon gjithcka: “Massimo Moratti po mendohet. Per here te pare ne 18 vjet presidence, numri 1 zikalter po … Read More

Sky – Branca-Moratti, ja linjat per merkaton

30/05/2013, 16:30 |

Sky Sport zgjeron me teper te dhenat per takimin e merkatos te bere sot mes Morattit dhe Branca-s.

Sipas Matteo Barzaghit, takimi ka zgjatur 1 ore e 10 minuta dhe keto jane linjat e merkatos mbi te cilat … Read More

Dita e pare interiste e Mazzarrit…

30/05/2013, 10:52 |

Ajo qe duhet te qendronte sekret, me kalimin e kohes ka dale ne drite. Walter Mazzarri e ka bere hyrjen e tij ne Milano, dhe diten e djeshme ka bere nje kontakt te pare me ambjentin e Interit.

Read More

GdS – Mazzarri, Morattit i pelqen qe ne fillim: kompetitive menjehere

30/05/2013, 10:35 |

Massimo Moratti entuziast per Walter Mazzarrin. Kjo eshte ajo qe shkruan Gazzetta dello Sport. qe e pershkruan keshtu ndjesite e presidentit zikalter pas takimit te ndodhur dje me teknikun e ri: “Presidenti i Interit i ka vleresuar menjehere … Read More

CdS – Moratti ka takuar Thohir. Tratativa shume e nxehte…

29/05/2013, 11:40 |

Sipas Corriere dello Sport, ka ndodhur dje takimi i shumepritur mes Morattit dhe Thohir. Manjati indonezian duket shume i bindur dhe prova per kete eshte se ka zbritur ne Milano disa dite me pare, dhe pasi ka jetuar … Read More

Sky – E ardhmja e Interit: Tundimi, pasardhesi dhe i sigurti…

30/04/2013, 15:19 |

E ardhmja e Interit kalon ne tre levizje. Per SkySport24 Matteo Barzaghi ve pikat mbi i per planet e klubit zikalter. 

TUNDIMI – Levizja e pare e merkatos do te jete tundimi per te shitur ose … Read More