Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

RomaInter

Candreva: “Kemi ndryshuar, sonte sinjal i rendesishem”

26/08/2017, 23:40 |

“Te permbysesh rezultatin ketu nuk eshte e lehte dhe mendoj qe e kemi merituar fitoren. Te fitosh ketu eshte gjithmone e veshtire”.

Flet keshtu Antonio Candreva per Inter Channel pas Roma 1-3 Inter duke vazhduar:

ZYRTARE – Icardi shenues dje ne Roma-Inter por… ne porten e gabuar! Federata vendos…

03/10/2016, 14:24 |

Nuk eshte gol i Kostas Manolas, por autogol i Mauro Icardit: ky eshte vendimi i Federates Italiane, e cila mbi golin deciziv te sfides dje ne Olimpico te Romes ka dhene verdiktin e saj tashme.

Kete … Read More

Handanovic kandidohet per pritjen e vitit. Shume mire Banega dhe Medel…

03/10/2016, 10:41 |

Ka qene Samir Handanovic (nota 7), lojtari me i mire ne fushe per Interin kunder Romes. 

Numri nje zikalter ishte pa faj tek golat por per pjesen tjeter te takimit ishte nje show i vertete: i … Read More

NOTAT e Roma-Inter: Handanovic super, Banega ndricon, mbrojtja loder. Salah vallezon me Santon…

03/10/2016, 0:02 |

Interi humbet keshtu 2-1 ne Olimpico keshtu nje ndeshje te cilen fare mire mund ta kishte kthyer ne favorin e saj. Nderkohe, keto jane notat e lojtareve pas ndeshjes se sotme:

HANDANOVIC 7 – Pret gjithcka … Read More

Banega: “Me vjen shume keq qe goli im nuk i sherbeu Interit sot…”

02/10/2016, 23:42 |

I intervistuar per Inter Channel ne fundin e ndeshjes, Ever Banega ka komentuar humbjen ndaj Romes sot. 

Keto kane qene fjalet e lojtarit: “Shume keq qe goli im nuk ka sherbyer. Kemi luajtur kunder nje skuadre … Read More

Gazzetta – Joao Mario, sinjale pozitive. De Boer e deshiron titullar ndaj Romes!

30/09/2016, 10:25 |

Dite teper vendimtare per te mare vesh nese Joao Mario do te mund te luaje ne transferten e Romes te dielen kunder verdhekuqve te Spalletit.

Lajmet qe vine nga Pinetina gjithesesi jane pozitive ne ate pike … Read More

Interi dhe metoda e De Boer: me ‘shkop dhe karrote’ me Brozovic dhe Kondogbia. Ne Appiano…

27/09/2016, 10:58 |

Brozovic dhe Kondogbia, per nje motiv apo per nje tjeter kane perfunduar ne shenjestren e polemikave dhe brenda pak ditesh jane krijuar dy ceshtje komplet te ndryshme ne kampin zikalter.

Keshtu, La Gazzetta dello Sport ne … Read More

Notat e Roma-Inter 1-1: Brozovic monumental, Perisic i cmendur si Interi. Miranda…

20/03/2016, 0:06 |

Interi eshte ndalur ne nje barazim ne Rome. Fillimisht shenoi Perisic dhe barazimi erdhi ne minutat e fundit te ndeshjes nga Nainggolan. Keto jane notat e ndeshjes:

Handanovic 6,5 – E pamundur qe te kapte goditjen … Read More

Mancini: “Brozovic kampion i ardhshem. Me 3 mungesat, fitonim. CL? Decizive do te jete…”

19/03/2016, 23:40 |

Roberto Mancini nuk ndalon se besuari tek vendi i trete

Ja fjalet e tij pas ndeshjes se sotme Roma-Inter 1-1: “Dzeko? Kur hyri i dha peshe Romes te cilet filluan te luajne me topa te gjate. … Read More

Roma-Inter, 20 te grumbulluar per Mancinin: Brozovic eshte ok, niset me skuadren!

18/03/2016, 15:20 |

Jane 20 lojtaret e grumbulluar nga Roberto Mancini per ndeshjen e programuar neser mbrema ndaj Romes ne Stadio Olimpico.

Mungon sic pritej, Mauro Icardi. Jashte edhe Stevan Jovetic. Prezent nderkohe Geoffrey Kondogbia dhe Marcelo Brozovic.

Ja 11 lojtaret anti-Roma. Frike per Brozovic, por do te jete. Ne sulm…

17/03/2016, 22:09 |

Sipas asaj qe tregohet tek Sky Sport 24, tashme qe jemi vetem dy dite perpara ndeshjes ka disa siguri per sa i perket formaconit te Interit.

Sipas Sky, ne porte do te jete gjigandi Slloven … Read More

Roma-Inter, Murillo rikthehet ne qender te mbrojtjes. Jovetic…

15/03/2016, 20:52 |

Kunder Romes, Roberto Mancini nuk do te kete Icardin i cili eshte i demtuar dhe as Palacion i cili eshte i skualifikuar. Keshtu nga minuta e pare do te jete Eder, Ljajic dhe Perisic ne sulm.

Read More

Sky – Roma-Inter, zgjedhje te detyruara per Mancinin. Dy jane hipotezat…

14/03/2016, 23:52 |

Per ndeshjen e se shtunes ne darke ne Rome, Roberto Mancini do duhet te beje pa tre sulmues: Nuk do te jete Icardi dhe Jovetic per shkak demtimi por edhe Palacio per shkak te skualifikimit.

Read More

Sky – Icardi jashte me Romen. Per Jovetic shume e veshtire…

14/03/2016, 23:35 |

Sic tregon Sky Sport, Mauro Icardi sdo te jete kunder Romes ne dispozicion ne transferten kryeqytetase pas ndrydhjes qe ka pesuar ne ligamentet e gjurit.

Tekniku Roberto Mancini shpreson qe ta rekuperoje per sfiden ndaj … Read More