Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,128 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Belfodil do te luaje tek Inter. Cfare ngelet per tu bere ne merkato?

Belfodil do te luaje tek Inter. Cfare ngelet per tu bere ne merkato?
Xhorxh Gellci

Me shkembime ose jo, Ishak Belfodil eshte i Interit. Klubi zikalter ka nje marreveshje totale me agjentet e franko-algjerianit, i cili do te vije me shume siguri ne Milano, edhe nese Silvestre dhe Cassano do duhet te benin zgjedhje te tjera. Ne kete rast, problemi do te ishte per te gjetur elemente te tjere per t’i dhene Parmes.

Cassano ka marre disa dite per te arsyetuar, dhe mbi te gjitha, pret te vleresoje propozimin e Genoas te Preziosi, qe sipas shume mediave nuk eshte dorezuar per ta marre barezin tek Genoa. I ndryshem diskutimi ne lidhje me Silvestre: argjentinasi do te sqaroje raportin e tij me Interin, te flase me Mazzarrin dhe pastaj te vendose cfare do te beje.

Nderkohe, Paulinho duket nje hap larg Tottenham, cka do te bente te deshtonte perfundimisht transferimi i Fredy Guarin tek Spurs. Me qendrimin e kolumbianit, ne mesfushe do te ngelej per tu mbuluar vetem vendi bosh i mesfushorit per ta vendosur midis Kovacic dhe pikerisht, Guarin. Cellino vazhdon te kerkoje jo me pak se 15 milion per Nainggolan, ndersa pistat e tjera duken te ftohura (Behrami, Fernando etj…). Pikepyetja ngelet.

Ngelet per tu sistemuar edhe roli i lojtarit te krahut te djathte. Zuniga eshte nje tratative e komplikuar, Basta qendron si alternative, ndersa per Islan duhet te diskutohet me Juventusin, qe vazhdon te pretendoje 7.5 milion per gjysmen e kartonit. Shume sipas Branca dhe Ausilio, qe duan te ulin cmimin. Kileni deshiron zikalterit, Juventusi nga ana e saj kerkon Bardin, por Moratti e konsideron te pashitshem.

Puzzle (formuesja) po formohet pak nga pak. Interi i ri i Walter Mazzarrit po lind…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.