Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,234 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Interi po zhvillon një skuadër të re. Trajneri de Boer…

Interi po zhvillon një skuadër të re. Trajneri de Boer…
Rinor Sopaj

Lëvizjet në merkato në Itali kryesisht po bëhen duke kërkuar të rinj me perspektivë, vecanërisht Interi i de Boer. Jo vetëm trajneri holandez po u beson lojtarëve si Miangue, Gnoukouri por ka edhe një lojtar, Icardin, i cili vetëm si 23 vjecar tashmë është pikë referimi tek skuadra, shënon dhe mban shiritin e kapitenit në krah: gjithmonë i pranishëm në sulmin e Interit, i pazëvendësueshëm për trajnerin i cili asnjëherë nuk e ka larguar nga loja. Por nuk përfundon këtu: Joao Mario, Murillo, Gabigol dhe Santon: e ardhmja e zikaltërve gjithmonë e më e varur nga këta të rinj të talentuar.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.