Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

materazzi

Schweinsteiger: “Italia favorite ne Rusi”, cfare pergjigjje nga Matrix: “Te kujtohet kur ne 2006 e ke ngrene…”

18/06/2018, 19:59 |

Bastian Schweinsteiger ka dhene nje deklarate qe ka shkaktuar polemika keto dite.

I pyetur se ke sheh si favori ne Boterorin e Rusise, mesfushori gjerman eshte pergjigjur se e sheh Italine. Ndoshta nje gafae, por ndoshta edhe per te ironizuar … Read More

Matrix: “5 maji 2002? Gjithcka e pregaditur. Orsato? Ose eshte qorr ose nuk do te shoh! De Vrij…”

20/05/2018, 12:29 |

“Eshte nje mundesi e madhe per t’u mos u humbur. Ky eshte nje kampionat, jo turne me eliminim. Duhet falenderuar Crotone e Zengas, qe tani rrezikon shume. Motoja ime eshte: ‘Nuk ka perfunduar derisa nuk ka perfunduar’”.

Jane fjalet e … Read More

Materazzi: “Te kthehem si dirigjent te Interi? Pergjigjja ime eshte po, por…”

19/05/2018, 13:47 |

Dje eshte rikthyer ne fushe dhe ka shenuar nje gol.

Fjala eshte per Marco Materazzin qe ne interistet jemi mesuar ta shohim duke shenuar dhe nuk eshte nje risi.

E per tifozet interist Matrix eshte shume i dashur. Ka fituar gjithcka … Read More

Materazzi: “Inter-Juve? Fitojme ne! Juve nuk duhet te fitoj ne shtepine tone. De Vrij, Champions dhe Ronaldo…”

24/04/2018, 10:57 |

 “Ka kohe qe Interi nuk kishte rastin te zhvillonte nje ndeshje te tille”.

E thote Marco Materazzi i invervistuar nga Corriere dello Sport per te folur rreth Derby d’Italia qe tashme eshte shume afer.

Sipas juve si do te perfundoj?Read More

Chelsea, nje tweet i cuditshem: The Blues postojne nje foto te Materazzit me Interin dhe…

16/04/2018, 19:46 |

Tweet i cuditshem i llogarise zyrtare te Chelsea ne Twitter.

Klubi londinez ka postuar nje foto te Marco Materazzit qe feston Kupen e Italise me Interin. Me shume mundesi, behet fjale per nje gabim por postimi megjithate ka bere buje ne … Read More

#110Inter – Mbrojtësi golashënues

17/12/2017, 12:40 |

Lojtarët e mëdhenj shihen në momente vendimtare, duke qëndruar sypatrembur në ndeshjet që vlejnë më shumë.

Dhe Marco Materazzi ishte pikërisht ai lloj lojtari ndaj emri i tij do të kujtohet si për impenjimin e tij … Read More

Materazzi: “Guarin i ka atributet, bravo tifozet. Thohir eshte inteligjent”

21/02/2014, 17:34 |

Ish mbrojtesi zikalter nderhyn  per mikrofonat e GazzettaTV per te folur per momentin qe po kalon skuadra dhe jo vetem. Ja fjalet e tij:

Kur do te shohim Materazzin duke trajnuar nje skuader ne Serine A?

Read More

Materazzi: “Vucinic-Guarin? Fiton Juventusi, Interi nuk perfiton ndonje gje te madhe. Mazzarri…”

21/01/2014, 15:16 |

Marco Materazzi ka folur per Radio 24, dhe ka treguar pikpamjen e tij per shkembimin Vucinic-Guarin: “Vucinic-Guarin? Ketu fiton Juventusi. Por per fat te keq nuk vendos une. Vucinic nuk do te beje ndonje hap te madh tek … Read More

EKSKLUZIVE – Materazzi: “Falenderoj interistet per jeten qe me kane dhuruar. Moratti unik, Thohir…”

29/11/2013, 16:48 |

I intervistuar ne nje ekskluzive nga FcInterNews.it, idhulli i popullit zikalter Marco Materazzi ka leshuar nje interviste te bukur ne mikrofonat e FcInternews.it, ku ka folur per momentin aktual te skuadres, ardhjen e Erick Thohir dhe kujtimin me … Read More

Materazzi: “Shume mire Roma dhe Garcia. Interit i mungoi…”

07/10/2013, 14:34 |

Ne mikrofonat e Tele Radio Stereo, Marco Materazzi, ish-mbrojtesi i Interit, i adreson komplimentet e tij Rudi Garcia-s mbas fitores se Romes kunder Interit: “Ju e dini sesa e dua Interin por duhet te tregohem i ndershem. Kam pare … Read More

Materazzi: “Skudeto, Interi pa pjesemarrjen ne kupat europiane eshte pretendente. OK Belfo-Icardi, ja cfare i them Balotellit dhe Boatengut”.

29/08/2013, 15:57 |

“Interi mund te mbushe hapesiren boshe mes dy skuadrave te forta dhe pjeses tjeter te ekipeve, Juve dhe Napoli, pikerisht prej faktit qe nuk luan ne Europe. Ne nivel organike me duket akoma inferiore, edhe pse ka blere … Read More

Matrix: “Eto’o perseri tek Inter, do te ishte nje enderr.”

26/08/2013, 10:44 |

Marco Materazzi therret ne Milano shokun e tij te vjeter Samuel Eto’o. Ish mbrojtesi zikalter ka nderhyre dje ne mikrofonat e SportMediaset, duke u shprehur entuziast per nje rikthim tek zikalterit te sulmuesit kamerunas: “Nuk kam folur me … Read More