Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

stervitja

Drejt Inter-Verona, stervitje e dyfishte ne Appiano Gentile: raporti

27/03/2018, 20:59 |

Stervitje e dyfishte per Interin e Luciano Spallettit para ndeshjes te se shtunes kunder Veronas.

Stervitja e mengjesit eshte zhvilluar ne palester duke punuar fizikisht. Ne anen tjeter, skuadra ka zbritur pasdte ne fushe per nje seri mini-ndeshjesh me nje … Read More

Inter-Verona: ky eshte programi i rikthimit te lojtareve nga Kombetaret

26/03/2018, 16:13 |

Sot ne mengjes, ne oren 11:00 ka nisur zyrtarisht puna e Interit ne prag te ndeshjes se kampionatit te parashikuar per te shtunen pasdite ne oren 15:00 ndaj Verones ne Meazza. 

Luciano Spalletti sot e ka pasur skuadren e pergjysmuar, … Read More

Neser stervitja e pare per Piolin? Nuk do te kete 13 lojtare te kombetareve, por…

08/11/2016, 17:17 |

Sapo te firmose kontraten me Interin, Stefano Pioli do te futet menjehere ne boten zikalter.

Neser skuadra do te rimarre stervitjet ne Pinetina dhe tekniku i ri do te nise menjehere te punoje me grupin.

Gazzetta – Tone te larta nga ana e De Boer per lojtaret: “Ju nuk jeni nje skuader”. Ka pasur replika…

25/10/2016, 9:50 |

Frank De Boer fillon te heqe ‘gurickat’ nga kepuca. Sipas asaj qe thuhet nga Gazzetta dello Sport, dje, perpara stervitjes, tekniku ka grumbulluar skuadren per te bere nje diskutim. 

“Tonet jane rritur me shpejtesi ndermjet tranjerit … Read More

De Boer shkund skuadren: “Nese mendoni se emri ju ben te fitoni, gaboheni rende. Duhet sakrifice dhe…”

15/10/2016, 11:46 |

Momenti me i rendesishem per sezonin e Interit, duke pare qe nuk mund te humbet me terrent ne kampiont dhe duhet bere mire llogaria edhe ne Europa League sepse Interi eshte me nje kembe jashte.

Frank … Read More

Sky – Brozovic-Kondogbia, stervitje ne grup. Diagnoza e Joao Mario dhe Murillo thote…

26/09/2016, 13:44 |

Marcelo Brozovic dhe Geoffrey Kondogbia kane punuar sot me grupin ne stervitjen e pare ne prag te ndeshjes se Europa League te enjten kunder Sparta Praga.

Sic thote Sky Sport, kroati duket se eshte ‘mbushur mend’ dhe … Read More

SKY – Mancini rekuperon dy lojtar. 11-shja titullare…

21/02/2015, 19:05 |

Vijne lajme te mira nga Appiano Gentile per Roberto Mancinin.

Sipas asaj qe thote SkySport24, tekniku nga Iesi duhet te rekuperoj per ndeshjen e te henes Andreolllin dhe D’Ambrosion. Te dyte, kane zhvilluar te gjithe stervitjen pa asnje problem me pjesen tjeter te … Read More

Appiano – Inter rinis rruga e Europa League. Skuadra ne pune qe nga mengjesi i sotem…

15/09/2014, 14:00 |

Interi eshte serisht ne fushe pas fitores 7-0 ndaj Sassuolos dje ne SanSiro.

Ne qendren stervitore “Angelo Moratti” skuadra po pergatitet per ndeshjen e pare te Europa League kunder Dnipro. Ne stervitjen e mengjesit te sotem, … Read More

Sky – Palacio-Icardi, nga minuta e pare me Sassuolon? Osvaldo…

06/09/2014, 14:14 |

Sot ka ardhur nje konfirmim tjeter per dyshen Palacio-Icardi. Maurito ka shenuar pas nje assisti te bishtalecit ne ndeshjen stervitore ne mengjes.

Sky tregon se si dy lojtaret kandidohen keshtu per nje vend titullari ndaj Sassuolos … Read More

Mazzarri per skuadren: “Vazhdojme perpara.” Mbi penalltine…

09/10/2013, 11:55 |

“Ecim para me bindjet tona dhe me projektin tone: rruga eshte ajo e duhura dhe duhet ta ndjekim gjithmone e me më shume bindje, duke besuar dhe duke korrigjuar gabimet e bera.” Ky eshte thelbi qe Walter Mazzarri … Read More

Appiano – Drejt Inter-Juve, neser ne Milano rikthehet…

11/09/2013, 0:18 |

Interi eshte rikthyer ne fushe kete mbasdite per te vazhduar punen per pergatitjen e ndeshjes ndaj Juventusit e cila eshte ne program per te shtunen mbasdite ne stadiumin “Giuseppe Meazza”.

Grupi i Walter Mazzarrit, i cili … Read More

Tre ore me skuadren. Sinjal i mire nga ana e Morattit

06/09/2013, 11:04 |

Pothuajse sigurisht ishte nje surprize per te gjithe. Ne oren 11.00, presidenti zikalter ka shkuar ne Pinetina dhe ka qendruar per me shume se tre ore me skuadren. 

Numri nje zikalter ka marre pjese ne stervitjen … Read More

Te shtune Inter-Lugano. Milito i gatshem per Juventusin?

05/09/2013, 12:11 |

Interi, ne diten e djeshme, ka rifilluar stervitjet pas dy diteve pushim te lena nga mister Mazzarri. Pa dymbedhjete lojtaret e grumbulluar me kobetaret, teknikut zikalter i eshte dashur t’i kerkoje kolegut te Primavares kater lojtare: Colombi, Dabo, … Read More

Sapo ka nisur stervitja e mbasdites ne Pinzolo: Mungon Guarin sepse…

12/07/2013, 16:57 |

Ka filluar prej disa minutash, me shpejt se sa ishte parashikuar, stervitja e mbasdites e dites se trete te punes se Interit ne Pinzolo. Stervitja ka filluar menjehere me top, ne nje mini ndeshje me tre takime. Mungon … Read More