Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Zyrtare

ZYRTARE – Interi dhe Pirelli nenshkruajne kontrate te re per pese vitet e ardhshme.

17/02/2016, 17:59 |

F.C. Internazionale dhe Pirelli konfrmojne se jane ne fazen e finalizimit te marveshjes per zgjatjen e kontrates se partneritetit.

Marveshja do te jete shumevjecare dhe do te zgjase plot 5 vjet e do te perfshije nje … Read More

ZYRTARE – Osvaldo tek Boca: Ja komunikata e Interit!

12/02/2015, 17:37 |

Pas mberritjes ne Buenos Aires, ka nisur keshtu aventura me Boca Juniors per te e keshtu Interi i jep lamtumiren tashme zyrtarisht ishit Pablo Daniel Osvaldo.

Kjo eshte komunikata e klubit te Corso Vittorio Emanuele: “F.C. Internazionale komunikon se ka … Read More

ZYRTARE – Rene Krhin kalon tek Cordoba!

30/01/2015, 17:28 |

Cordoba dhe Interi kane arritur marveshjen per shitjen e Rene Krhin tek klubi Cordobesista ne huazim te thjeshte deri ne fund te sezonit.

Krhin nuk arriti ne asnje moment te perfshihej ne skemat e Mazzarrit dhe … Read More

ZYRTARE – Brozovic lojtar i Interit!

26/01/2015, 20:07 |

Marcelo Brozovic eshte nje lojtar i Inter. F.C. Internazionale komunikon se ka vene nen kontrate mesfushorin kroat, viti i lindjes ’92, qe do te vij tek zikalterit me formulen e huazimit dy-vjecar me obligim blerje.”

Ky eshte … Read More

ZYRTARE – Alvaro Pereira kalon nga San Paolo tek Estudiantes. “Zgjedhje per arsye personale”…

22/01/2015, 22:43 |

Alvaro Pereira leshon Brazilin, me saktesisht San Paolon.

Drejtimi? Italia? Jo. Shkon ne Argjentine, tek Estudiantes. Konfirmimi vjen direkt nga faqja zyrtare e klubit brazilian, qe publikon edhe keto deklarata te lojtarit qe akoma eshte ne pronesine e … Read More

ZYRTARE – Xherdan Shaqiri eshte nje lojtar i Interit!

09/01/2015, 22:35 |

MILANO – F.C. Internazionale komunikon ka arritur qe ka arritur marreveshje me lojtarin e kombetares se Zvicrres, Xherdan Shaqiri deri me 30 qershor 2019.

Klubi zikalter i uron Shaqirit me mireseardhje te ngrohte dhe rifalenderon FC … Read More

ZYRTARE – Kupa e Italise, Inter-Samp me 21 janar ne San Siro. Kush kualifikohet…

12/12/2014, 20:14 |

Serie A ka komunikuar programin e 1/8 se finales te TIM Cuo 2014/15.

Inter-Sampdoria do te jete ndeshja e vetme e Kupes se Italse e cila do te luhet te merkuren ne daten 21 janar 2015 … Read More

KOMUNIKATE ZYRTARE: Roberto Mancini tranjeri me i ri zikalter!

14/11/2014, 17:58 |

MILANO – F.C. Internazionale komunikon se i ka besuar Roberto Mancinit drejtimin e skuadres se pare te Interit dhe tekniku i ri do te filloje punen qe nga neser ne mengjes.

Nderkohe Presidenti Erick Thohir i … Read More

Ausilio: “Do te ndertojme nje Inter fitues”. Thohir: “Projekti yne…”

23/09/2014, 10:26 |

F.C Internazionale komunikon qe ka zgjatur kontraten e Piero Ausilio e cila skadon ne 30 qershor 2015. Me kenaqesine reciproke eshte arritur dhe eshte nenshkruar nje marreveshje tre-vjecare, qe do te perfundoje me 30 qershor 2017. “Jemi shume … Read More

ZYRTARE – Ausilio ka rinovuar me Interin. Kontrata deri ne qershor 2017

23/09/2014, 10:12 |

“Eshte zyrtare: drejtori sportiv Piero Ausilio ka zgjatur kontraten me Interin deri ne 30 qershor 2017″. Me keto fjale ne profilet e rrjeteve sociale te Interit, shoqeria ka komunikuar rinovimin e drejtorit sportiv qe ka punuar shume mire … Read More

ZYRTARE – Silvestre eshte i Sampdorias! Formula e transferimit…

29/08/2014, 21:31 |

Matias Silvestre eshte nje lojtar i Sampdorias. Klubi I Sampdorias ka zyrtarizuar pak me para ne websiten e tyre kete marveshje.

Silvestre ka firmosur me Sampdorian nje kontrate qe do e lidhe ate me kete skuader … Read More

ZYRTARE – Laxalt tek Empoli: eshte edhe opsioni i ri-blerjes…

13/08/2014, 13:52 |

Dite e zyrtarizimeve ne shtepine e Empolit, qe pervec Matias Vecino nga Fiorentina kane marr gjithashtu ne huazim edhe Diego Laxalt nga Interi. Kjo eshte komunikata e postuar ne faqen zyrtare te klubit toskan:

“Empoli FC … Read More

ZYRTARE – Empoli njofton: “Kemi marr Bianchettin.”

09/08/2014, 0:05 |

Eshte ne bashkpronesi mes Hellas Verones dhe Interit dhe kete vit do te luaj ne Empoli si huazim.

Vjen komunikata zyrtare nga skuadra e udhehequr nga Sarri: “Empoli F.C. komunikon se ka blere ne menyre te … Read More

ZYRTARE – Dan Chard eshte drejtori i ri i Global Partnerships

29/07/2014, 15:50 |

Inter njofton nje hyrje te re ne menaxhment: nepermjet faqes zyrtare, klubi zikalter komunikon se ka emeruar Dan Chard si Drejtor te ri te Global Partnerships.

Chard, nje menaxher me pervoje qe gjate karrieres se tij … Read More