Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

Nje thesar per tu menaxhuar. Kovacic, Hamsik i ri i Mazzarrit. Idete…

11/07/2013, 20:45 |

Nje thesar per tu menaxhuar.Po, sepse Mateo Kovacic eshte lojtari me i rendesishem i formacionit ZiKalter. I vitit te lindjes 1994, me ende mundesi per permiresim. Ne sezonin e kaluar ka treguar se mund t’i ndryshoje lehtesisht numrat … Read More

ZYRTARE – Inter: Ne 10 gusht do te sfidojme Real Madrid ne St.Louis

05/07/2013, 13:56 |

Histori kampionesh dhe triumfesh do te takohen ne nje ndeshje krejt speciale.

Pas miqesoreve te programuara ne Pinzolo, Rovereto dhe pjesemarrjes ne Guinness International Champions Cup (nga 27 korriku deri ne 7 gusht), ne 8 gusht Interi … Read More

Scommessopoli, flet Palazzi: “Ranocchia nuk eshte i perfshire, ja cilat jane arsyet”

05/07/2013, 12:04 |

Stefano Palazzi, prokurori i FIGC, ka shpjeguiar motivet e mos perfshirjes se Andrea Ranocchias, mbrojtesit te Interit, ne lidhje me hetimin e dyte e Scommessopoli-t (skandalit te basteve) barez. “Per Ranocchian, ne epoken kur luante me Barin nuk … Read More

FOTO – Nike zbulon: Ja bluza e Interit per sezonin 2013/2014

24/06/2013, 18:24 |

Kete here nuk po shkruajme per ndonje thashethem te ndonje blogu verdalle neper internet. Mesa duket tashme kane dale fotot e bluzes se pare te Interit per sezonin e ri.

Lajmi vjen direkt nga Nike, e … Read More

Olé – Messi sot ne Milano: do te takoje Mauro Icardin?

22/06/2013, 16:33 |

I ftuar sot ne Milano per sfilaten e Dolce&Gabbana, Lionel Messi duhet te jetoje nje dite bashke me moden, por dhe me solidaritetin: ne fakt, ylli argjentinas do te firmose 1500 kopje te nje libri fotografik te dedikuar atij, … Read More

Julio Cesar: «Paulinho eshte per tu marre, Rafael eshte perfekt per Serie A. Balotelli? Nuk do te perfundoje si Adriano»

18/06/2013, 11:27 |

Inter do Paulinho-n, tashme eshte nje histori e vjeter. Julio Cesar, i intervistuar nga GdS, flet per kete dhe per shume gjera te tjera. «Cfare duhe te them, eshte i fuqishem. Mbase Moratti mund ta bleje direkt. Ne mesin e fushen prezenca … Read More

Zanetti rikthehet… te kendoje! Shume shpejt nje kenge me nje kengetar Napoletan…

14/06/2013, 17:38 |

Demtimi po e mban jashte fushave, por Javier Zanetti nuk mund te rrije dot ne nje vend. Sipas asaj qe shkruan sot La Gazzetta dello Sport, kapiteni zikalter dhe kengetari shume i njohur Napoletan, Gigi D’Alessio po regjistrojne … Read More

Renditja e UEFA-s per klube: Inter, sado dobet qe eshte, perseri ndodhet siper Juves dhe Milanit…

10/06/2013, 22:39 |

Ne futboll ndodh qe te kesh nje sezon ashtu-keshtu, ndodh qe te renditesh ne vendin e gjashte, me pas ne te nentin, por dy sezone si i dobet nuk mund te fshijne nje domonim disa vjecar. 

Po flasim … Read More

-10 dite nga hapja e antarsimeve tek Inter Club Albania! Gjithcka qe duhet te dini…

06/06/2013, 0:12 |

Ne daten 15 Qershor do te hapen antarsimet tek Inter Club Albania per tu bere nje tifoz zyrtar i Interit. Kjo gje tashme dihet, por shume prej zikalterve qe e kane ndare mendjen te antarsohen, kane shume paqartesi … Read More

Kush eshte Erick Thohir: nje profil i manjat-it indonezian

29/05/2013, 15:43 |

«Me pelqejne sfidat, me pelqen konkurrenca. Adhuroj ato sporte ku perballen me njera-tjetren, jane keto lloj sportesh qe me pelqejne qe te luaj». Kjo eshte deklarata e njeriut  qe, sipas zerave te fundit, do te jete gati te … Read More

105 Keshilla per tifozet zikalter!

09/04/2013, 17:01 |

Inter-i sapo mbushi 105 vjet. Nje jete intensive, fituese, unike. Sot ne darke ndeshemi kunder Bolognes dhe duhet te fitojme pike per te mbajtur gjalle shpresat e Champions League-s. Per tifozet e vertete te Inter-it iu kujtojme 105 keshilla … Read More