Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Te rinjte

Caldirola: “Jemi krenare, enderr e madhe”

16/06/2013, 17:00 |

Nga siti i tij zyrtar, Luca Caldirola, kapiteni i U-21 dhe lojtari ne pronesi te Interit, ka komentuar naten magjike te mbremshme kunder Hollandes qe i dergoi Italianet ne finalen kunder Spanjes: “Kemi luajtur si nje skuader e … Read More

VIDEO – Skuadra Allievi, Inter-Juve 5-1. Ndeshje e shkelqyer por e pavlefshme…

16/06/2013, 14:07 |

Skuadra Allievi e trainerit Cerrone ka arritur te shkaterroje moshataret e Juventusit 5-1, megjithese nuk kane arritur te kualifikohen per gjysmefinalet e kampionatit, per shkak te barazimit me Genoa (gol i pesuar ne minuten e fundit) dhe humbjes … Read More

Gazzetta – Nese Duncan do te largohet, formula do te jete vetem nje…

13/06/2013, 16:24 |

Keto dite eshte perfolur shume per te ardhmen e mesfushorit te ri te talentuar te Interit, Alfred Duncan i cili ka shkelqyer me Livornon ne Serie B. Ai eshte shume i kerkuar nga shume ekipe ne Serie A … Read More

Mbaye, oferta shume e larte: Por Interi me te rinjte…”

12/06/2013, 14:11 |

Interi duket se ka mesuar nga gabimet e meparshme. Mesa duket drejtuesit zikalter jane bindur me ne fund qe nuk duhet te heqin dore lehte nga talentet e tyre qe rrisin ne shtepi. Nga ceshtjet Destro, Santon apo Bonucci ata … Read More

Agjenti i Obi-t dhe Longo-s: “Joel pelqehet ne Premier League. Samuele do te shkoje…”

11/06/2013, 19:08 |

Per te tashmen dhe te ardhmen e Joel Obi-t, mesfushor i klasit 1991, dhe te Samuele Longo-s, sulmues i klasit 1992, FcInterNews ka intervistuar agjentin e dy lojtareve te rinj, Renzo Contratto. Ja tek ju fjalet e tij … Read More

Gazzetta – Duncan do te jete ne grumbullimin pre-sezonal. Por…

10/06/2013, 22:20 |

Duncan do ta kete vete ne dore te ardhmen e tij, keshtu te pakten shkruan Gazzetta dello Sport.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Alfred Duncan, mesfushori i talentuar i Interit i cili ishte huazuar tek Livrono … Read More

Italia U21, per Gazzetta-n mbrojtja zikalter eshte super: Tre lojtare 6,5 dhe dy noten 7! Donati si ‘Attila’…

06/06/2013, 14:49 |

Under 21 i Italise, me tranjer Devis Mangia mund Angline fale nje goli te Insigne por mbi te gjitha edhe fale lojes gjigande te lojtareve zikalter te cilet perbenin gjithe linjen e mbrojtjes dhe porten.

Mbrojtesi … Read More

FcIN – Inter-Bologna, akord: Krhin qendron tek Bologna

02/06/2013, 21:10 |

Bologna-Inter sipas asaj qe rezulton tek FcInterNews.It, kane arritur nje akord sa i perket bashkepronesise per mesfushorin Rene Krhin. Sloveni, i datelindjes 1990, qe luan nga 3 vjet per Bolognan, do te qendroj perseri tek Bologna dhe per … Read More

Kovacic: Feja, Interi dhe kemba e thyer. Tregoj gjithcka…

02/06/2013, 1:23 |

Matteo Kovacic tregon. Mesfushori i ri kroat, baze e projektit zikalter te te ardhmes (qofte Moratti apo Thohir ne timon, pak rendesi ka), ka folur per gjithcka, qe nga feja e tij deri ne ardhja ne Milano. Ja … Read More

Agj. i Garritanos: “Interi dhe Cesena duhet të zgjidhin çështjen e bashkëpronësisë”

01/06/2013, 20:05 |

Intervistuarnga Fcinternews.it, agjenti i sulmuesit të Primaveras, Luca Garritano foli për të ardhmen e klientit të tij: “Në sezonin e ri ai do të huazohet, sepse për një lojtar të moshës së tij është shumë e rëndësishme të … Read More

Inter, flet Bessa: “Dua te qendroj. Me vjen keq per Stramaccionin”

01/06/2013, 14:53 |

I intervistuar nga FcInterNews.it Daniel Bessa ka folur te ardhmen e tij. “Mazzarri? Ai e ka merituar pankinen e Interit, mendoj qe kjo mjafton. Me duket nje trajner shume i mire, dua te bej gjithcka per ta impresionuar … Read More

Mesazhi i Albornos: “Shoket e mi gjithmone me mua”

31/05/2013, 21:07 |

Direkt nga profili i tij i Twitter-it, i riu i dale nga Primavera e Interit Rodrigo Alborno leshoi nje mesazh drejtuar shokeve te tij te skuadres: ” Perpara largimit dua ti falenderoj te gjithe shoket e mi te … Read More

Duncan, lojtari me i mire i Empoli – Livorno

30/05/2013, 15:50 |

Sipas Gazzetta dello Sport, Alfred Duncan ka qene lojtari me i mire i ndeshjes dhe ka merituar noten 7.5 ne ndeshjen e djeshme Empoli-Livorno 1-1, finalja e pare e Play-Off per tu futur ne Serine A.

Sipas Sky, … Read More

Under 19, zikalterit shenojne: Gol per Benassin dhe Garritanon

27/05/2013, 22:18 |

Italia U-19 ka barazuar 3-3 kunder Rusise duke mos u kualifikuar per fazen finale te Uefa Under 19 Championship 2013. Nderkohe buzeqesh Interi pasi dy nga lojtaret e rinj qe ne sezonin qe perfundoj kane luajtur dhe me ekipin … Read More