Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Champions League

VIDEO – Cfare nuk u pa nga Bernabeu: Lojtaret e Juves tentuan te prishin piken e penalltise, por…

12/04/2018, 16:03 |

Juventusi deshtoi dje ne darke ne Champions per te disatin vit radhazi. 

Tashme Tripleta per ta nuk eshte me nje enderr, por eshte kthyer ne nje makth sepse vit pas viti po pasojne zhgenjimet e njepasnjeshme ne Europe.

Por te … Read More

Degjoni Rafinhan: “Champions, kam pasur besim qe diten e pare. Kam vetem nje deshire: Interin!”

12/04/2018, 15:27 |

Se bashku me Luciano Spallettin dhe disa shoke tjere te skuadres i pranishem ka qene edhe Rafinha.

Braziliani, gjate eventit te Brooks Brothers, eshte ndalur per mikrofonat e Premium Sports ku ka folur per momentin personal dhe te skuadres 7 … Read More

Icardi, jane ngrire negociatat per rinovimin: ja motivi. Por e ardhmja kapitenit duket…

11/04/2018, 17:22 |

Kapiteni zikalter dhe Interi kane vendosur qe te ngrijne negociatat e rinovimit.

Interi per momentin eshte e perqendruar ne garen per nje vend ne Champions.

Pas barazimit me Milanin, humbja me Torinon e ka derguar klubin zikalter ne vendin e … Read More

5 skuadra italiane ne Champions? Mund te behet nese…

11/04/2018, 13:53 |

Pese klubet italiane ne Champions League ashtu sic ka ndodhur kete vit me klubet angleze?

Nje hipoteze qe nuk eshte e parealizueshme, perkundrazi: sic thote Gazzetta dello Sport, mund te behet nese Lazio e Simone Inzaghit fiton Europa League dhe … Read More

Ky Skriniar eshte nje gjigand, por askush te mos e prek Mirandan!

01/04/2018, 16:02 |

Perkrahe ka nje kolos, te tille qe syte nuk t’i shohin shpesh. Ne ardhje eshte nje tjeter mbrojtes (fjala eshte per De Vrij) me te cilin nuk behet shaka. Ne anen e tij nje palmares si jo te gjithe tjeret, … Read More

Gazzetta – Championsi i ri, ja si do te ndryshoje gjithcka: nese kualifikohet Interi, shume lajme te mira!

24/03/2018, 13:52 |

Nje Champions League qe nuk ka qene kurre kaq e pasur.

La Gazzetta dello Sport shpjegon ne faqet e saj se si eshte rritur kompeticioni me i rendesishem kontinental ne cdo pike te saj, por mbi te gjitha nga ana ekonomike: mjafton … Read More

ROAD TO CHAMPIONS: Kush jane kundershtaret e Inter, Milan, Roma dhe Lazio deri ne fund te Serie A?

20/03/2018, 18:27 |

Tashme eshte nxehur gara per nje vend ne Champions League. 

Kundershtare per 2 vende jane 4 skuadra, gje qe ka kohe qe nuk ndodh ne Serie A dhe kjo e ben akoma me te bukur kete sezon sepse gara per … Read More

Bastet – Ja koeficenti i Interit per kapjen e vendit te 4. Roma, Lazio dhe Milan…

26/02/2018, 17:35 |

Interi e nisi mjaft mire kete kampionat, por renia qe prej dhjetorit dhe kriza qe vazhdoi deri ne shkurt beri qe zikalterit te humbisnin pozitat e forta ne vendet e para te klasifikimit.

Rrugetimi ishte aq negativ sa zikalterit paten … Read More

Messi ne Europe nuk i ka shenuar vetem gjashte skuadrave: Interi i Julio Cesar ne liste…

22/02/2018, 15:33 |

Vetem 6 eshte numri i skuadrave qe nuk kane pesuar gol nga Lionel Messi ne kompeticionet europiane.

Nese flasim per Europen, skuadrat qe mund te mburren se nuk kane pesuar fol nga Lionel Messi numerohen me gishtat e duarve sepse … Read More

Champions, gara e hapur. Benevento per Interin, pastaj kalendar shume i veshtire: Milan, Napoli dhe…

19/02/2018, 12:24 |

Skuadra e Spallettit ne fillim do te perballet me skuadren e fundit ne klasifikim e me pas tre sfida te veshtira rresht. 

Rendimenti i Interit ne 10 ndeshjet e fundit te kampionatit eshte me te vertete shqetesues. Skuadra e Spallettit … Read More

Inter, per Champions te duhen kaq pike! Nuk eshte nje mision i pamundur, sepse…

10/11/2016, 13:56 |

Kampionati eshte ende shume i gjate dhe Interi mund te arrije ende vendin e trete, i cili eshte edhe rruga per ne Champions League.

Por sa pike do te duhen? Numri i pikeve 72 eshte mesatarja … Read More

ZYRTARE – Lind Champions League e re: ja detajet

26/08/2016, 11:54 |

Tashme eshte zyrtare. Eshte konfirmuar vetem pak minuta me pare nga Uefa: ne sezonin 2018-2019 do te jete radha per ‘Champions League’ e re.

Do te jene 4 vendet e rezervuara per klubet italiane, qe do … Read More

Gazzetta dello Sport – Champions League, nga 2018 kater vende per Italine dhe…

09/08/2016, 16:02 |

Ndryshon Champions League dhe ndryshon ne menyre radikale. Ndryshime per te mbrojtur ekipet e medha europiane.

Kete tregon Gazzetta dello Sport qe shpjegon: “Kater vende te sigurta per kampionatet e medhaja, disa skuadra te kualifikuara (eventualisht) per … Read More

Champions League, Thohir zbulon qe ka kerkuar 4 vende per Italine

29/07/2016, 21:20 |

E intervisten e gjate per CNBC, presidenti Erick Thohir eshte fokusuar edhe te situata lidhur me numrin e skuadrave italiane qe shkojne ne Champions League dhe zbulon kerkesen qe i ka bere UEFA-se:

“Shpresojme qe UEFA na lejon … Read More