Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Derby

Kur do te luhet Milan-Inter? Presidenti Malago: “Derby eshte nje ceshtje qe nuk ka zgjidhje…”

07/03/2018, 13:27 |

Nuk ka ender nje date te sigurt per rekuperimin e derbyt Milan-Inter. Kete gje e ka konfirmuar vete drejtuesi i Lega Calcio gjate mbremjes se djeshme. 

“Nese Milani do te shkoje ne finalen e Europa League dhe Juventusi ne finalen … Read More

SportItalia – Te gjitha skuadrat do te zbresin ne fushe me date 11 Prill. Me perjashtim te Milan-Inter!

05/03/2018, 22:10 |

Sipas asaj qe referohet nga SportItalia, Lega Calcio po mendon qe te rekuperoje javen e 27 shume shpejt. Behet fjale qe te luhen te gjitha ndeshjet ne daten 11 prill, me perjashtim te derbyt Milan-Inter. Dy milanezet duhet te presin akoma rrugetimin … Read More

Astori, Interi ishte shume i prekur: ka nje prapaskene qe i beri lojtaret ta ndjenin me shume humbjen e tij

05/03/2018, 17:23 |

Mbase pak e dine, por Davide Astori kishte nje histori te frekset me lojtaret e Interit qe ndoshta pak veta e dine, por qe lojtaret zikalteri i beri ta ndjenin kete humbje shume me shume.

Davide Astori humbi jeten e … Read More

Data e re e derbyt te Milanos, sot asnje vendim per sa i perket…

05/03/2018, 16:24 |

Nuk pritet te jete sot data ne te cilen Lega Serie A do te vendose daten e rekuperimit te derbyt Milan-Inter.

Gjithcka, sipas asaj qe raportohet nga mediat ne itali, do te varet nga rrugetimi ne europe i Milanit por … Read More

Telefonata Bonucci-Ranocchia: derby perfundoi aty

05/03/2018, 11:16 |

Duhet te ishte nje dite feste dje, nje dite ku Milano do te shijonte nje nga derbyt me te shumepritur te viteve te fundit.

Pritshmerite ishin teper te larta per te dyja skuadrat, te cilat pas shume vitesh, do … Read More

Data e re e Derbyt: Dy jane alternativat e vetme! Shume shpejt pritet vendimi i federates…

04/03/2018, 23:00 |

Humbja e jetes se Davide Astori, kapitenit te Fiorentines sot ne menyre tragjike nderkohe qe ai ishte ne gjum ne hotelin ku skuadra po bente grumbullimin, ka sjelle anullimin e te gjitha ndeshjeve te Serie A qe ishin ne program … Read More

Rishikim Milan-Inter – Spalletti rigjen Icardin dhe Mirandan. Karamoh nxeh motorret. Candreva zhvendoset ne mes?

04/03/2018, 11:03 |

Derby Della Madonnina vendimtar per Interin. Zikalterit, perkunder suksesit kunder Beneventos, jane akoma te brishte dhe kerkojne pergjigje kunder Milanit te ringjallur nga Gatusso. Ajo e cila ne shikim te pare mund te duket si ndeshja me keqe e mundshme, … Read More

Milan-Inter: precedentet e derbyt me te famshem ne bote: Inter, ti dominon Milanon!

04/03/2018, 0:57 |

Zyrtarisht sot eshte #DerbyDay, dhe menyra me e mire per te nderuar kete dite eshte ta hapim statistikat dhe precedentet e derbyt per te pare precedentet e te dyja skuadrave gjate historise se tyre.

Teksa shikon rezultate te kaluara, … Read More

Spalletti: “Derby vlen me shume se nje sezon, duhet te jemi te keqinj. Icardi super gati. Karamoh…”

03/03/2018, 22:09 |

Vigjilje ndeshje jo si gjithe te tjerat ne shtepine zikalter: te dielen ne darke eshte derby, e qe shikohet nga te gjithe si pika e ktheses se sezonit.

Per kete por edhe te tjera, Luciano Spalleti ka folur sot ne … Read More

VIDEO – Ishte koha kur tranjeri i Milanit i kerkonte arbitrit te mos jepte minuta shtese ne derby

03/03/2018, 21:29 |

E dini qe ka qene nje kohe kur Leonardo ishte tranjer i Milanit dhe pasi u pyet nga arbitri ne nje derby ndaj Interit, nese e donte kohen shtese, dhe ai u pergjigj jo?

Arsyen do jua shpjegojme ne vetem … Read More

Icardi-Milan, hesapet jane akoma te hapura: ja sa gola ka shenuar kapiteni ne 2 ndeshjet e fundit!

03/03/2018, 16:41 |

Icardi eshte sulmuesi me i perfolur ne Serie A per shkak te aftesive te tij ne zonen e rreptesise, aftesi qe e kane bere te njohur ne te gjithe boten dhe qe e kane bere ta kerkojne skuadrat me te … Read More

LIVE – Konferenca per shtyp e Luciano Spallettit ne prag te derbyt te Milanos

03/03/2018, 13:22 |

Luciano Spalletti flet perpara derbyt: sic eshte tradite tashme, nje dite perpara ndeshjeve, tranjeri i Interit del perpara gazetareve dhe u pergjigjet pyetjeve te tyre ne sallen e konfrencave ne Appiano Gentile.

Interi do te perballet me Milanin neser ne … Read More

Bonucci vs. Skriniar: Kush e fiton sfiden?

03/03/2018, 13:00 |

Do te jete nje derby shume i luftuar ai i se dieles ne darke qe do te luhet ne Meazza ne oren 20:45. Kjo gje po ndihet qe tek deklaratat e lojtareve, por edhe tek ndjesia e pergjithshme e krijuar … Read More

Ashtu si vitin e kaluar, Zhang Jr do te injoroje perseri Li

03/03/2018, 11:27 |

Familja Zhang ne Kine gezon nje reputacion shume te mire, jane te njohur ne te gjithe vendin me ane te superfuqise se tyre Suning, por gezojne respektin si te njerezve te thjeshte por edhe te qeverise kineze.

Zhang Senior, eshte … Read More