Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

laxalt

Gazzetta – Schelotto drejt largimit. Ndersa aksi Inter-Livorno

31/07/2013, 10:58 |

Gazzetta dello Sport ne numrin e sotem flet edhe per operacionet ne dalje tek Interi, ku flitet per Ezequiel Schelotto: “Pervec Silvestre, i cili ka perfunduar tek Milan, edhe Schelotto eshte duke u vendosur diku tjeter. Mes destinacioneve … Read More

Gazzetta: Shume shpejt nje oferte per Taider. Neser mbyllet per Longo?

28/07/2013, 10:55 |

Objektivi Taider. Sipas asaj qe raporton Gazzetta dello Sport, Interi eshte i interesuar te beje nje goditje ne merkato duke marre mesfushorin e Bolognas, vleresimi i te cilit per momentin eshte shume i ekzagjeruar (flitet per 20 milion). … Read More

Pres. Livorno: “Longo, kemi marreveshjen me Interin”

27/07/2013, 19:02 |

Livorno eshte gjithmone e me prane talentit te trete Interist pas Bardit dhe Benassit. Behet fjale per Samuele Longo, i cili eshte shume prane transferimit ne huazim tek Livorno.

Sic konfirmon Gazzetta dello Sport, presidenti Spinelli … Read More

Vjen Laxalt: “Forza Inter. I lumtur qe vij. Tani shpresojme…”

24/07/2013, 15:10 |

Jam shume i lumtur qe jam ketu. Forza Inter dhe shpresojme me te miren per sezonin e ardhshem.” Keto jane fjalet e para ne spanjisht per DIego Laxalt sapo ka zbritur sot ne mengjes ne aeroportin e Milanos … Read More

Tani dy dite pushim dhe nisja per Hamburg. Sot vjen…

24/07/2013, 12:04 |

Pas fitores te djeshme kunder FeralpiSalò, Mazzarri i ka lene skuadres dy dite pushim. I gjithe grupi do te ribashkohet te premte pasdite ne Pinetina per nje seance stervitore para nisjes per Hamburg, ku  te shtune ne oren 15:30 … Read More

Di Marzio per merkaton interiste: “Ja situata e Wallace, Nainggolan, Dragovic, Laxalt, Ranocchia”

24/07/2013, 1:56 |

Eksperti i merkatos te Sky, Gianluca Di Marzio ka folur dy here gjate oreve te mesnates per merkaton e Interit, duke shpjeguar pikat me te nxehta te saj. Kjo eshte permbledhja e asaj qe tha ai, ne studiot … Read More

FOTO – Laxalt gati per udhetim. Agjenti: “Do te qendroje tek Inter.

23/07/2013, 16:48 |

Diego Laxalt eshte gati te niset nga Uruguay me drejtim Italine, ose me sakte Milanon. Tanime ka marre dhe pashaporten komunitare dhe te gjitha pengesat jane kaluar. Agjenti i tij ka bere te ditur se nuk do te … Read More

Inter, me ne fund edhe Laxalt dhe Duncan. E ardhmja e tyre…

19/07/2013, 14:21 |

Jane duke u bashkuar me grupin dy interistet e fundit qe ishin akoma me pushime. Behet fjale per Diego Laxalt dhe Alfred Duncan, qe kane patur disa dite me shume pushime pas impenjimeve ne Boterorin Under 20.

Agj. Laxalt: “E ardhmja? Vendimi i Interit do te vije…”

14/07/2013, 18:12 |

Pasi ka mbaruar Boterorin Under 20 ne Turqi me Uruguay-n, i mundur ne finale me penallti nga Franca, Diego Laxalt eshte gati ti bashkohet grupit te Walter Mazzarrit. Tekniku ka ndermend te vleresoje nga afer lojtarin e ri … Read More

Marca – Diego Laxalt nje super blerje: Ja arsyet!

13/07/2013, 17:18 |

Nga kolonat e veta Marca shpjegon dhe flet me superlativa per zgjedhjen e Interit qe ka blere yllin e U20 te Uruguayt Diego Laxalt.

Talenti po tregon aftesite e veta ne boterorin U-20 (sot luan ne … Read More

Gare madheshtore e Laxalt kunder Spanjes: shkon ne gjysemfinale!

07/07/2013, 8:58 |

Arritje e madhe per Uruguajin ne Boterorin Under 20 qe po behet ne Turqi. Kombetarja uruguajane ka siguruar nje post ne gjysemfinale, duke fituar kunder Spanjes 1 me 0. Golin e fitores e ben Avenatti ne pjesen e … Read More

Agj. Laxalt: “Inter, mezi po pret te futet. Ka kerkesa por klubi…”

03/07/2013, 12:59 |

Diego Laxalt ka lene impresa te mira ne Boterorin Under 20. Interi po mban nje sy tek ai dhe ka cuar vezhgues per te pare rritjen e tij. Mazzarri po e shikon nga shtepia dhe po e vlereson … Read More

VIDEO – Boterori U20, super ndeshje e Laxalt kunder Uzbekistan

01/07/2013, 22:52 |

Diego Laxalt po zhvillon nje Boteror Under 20 te shkelqyer. Mesfushori i blere nga Inter ne janar, por qe do i bashkohet skuadres gjate pregatitjes verore, pasi ka qene protagonist ne 1/16 kunder Nigerise, ka zhvilluar nje ndeshje … Read More

Laxalt: “Keshtu do te bind Mazzarrin. Perreira dhe Gargano…”

28/06/2013, 19:47 |

Diego Laxalt eshte gati te filloje aventuren tek Inter. Protagonist me Uruguay U20 qe po zhvillohet ne Turqi, lojtari i krahut te majte flet per aventuren e re, qe do te filloje ne korrik gjate pregatitjes verore, menjehere … Read More