Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

milito

Corriere – Milito tenton Mazzarrin: perfshin “Tre Tenoret”?

24/09/2013, 13:01 |

Walter Mazzarri tashme enderron nje Inter te pameshirshem ne sulm, me tre tenoret ne sulm ne te njejten kohe. Sic shkruan sot Corriere dello Sport, tekniku zikalter enderron te riprodhoje te njejten skeme te adaptuar te Napoli, kur … Read More

Perseri Milito: “Thohir? Moratti na ka thene qe…”

22/09/2013, 16:12 |

Presidenti ishte shume i lumtur per mua dhe dua ta falenderoj sepse me ka qendruar gjithmone prane. I ndaj golat dhe fitoren me te sepse eshte nje njeri i madh, pervec se nje president i madh. E prisja … Read More

Moratti: “Milito si Ronaldo. Nuk prisja nje Mazzarri keshtu. Mbi Thohir…”

22/09/2013, 15:08 |

Massimo Moratti, i pranishem ne transferten e Reggio Emilia, ka komentuar keshtu fitoren e kesaj te diele: “Nje paraqitje keshtu? Prisja qe te luanim mire, pastaj rezultati eshte dicka tjeter sepse Sassuolo eshte dorezuar. Ndeshja ka shkuar shume … Read More

Ganz: “Interi eshte per skudeto. Pres Militon”.

17/09/2013, 12:10 |

Ish sulmuesi i Interit Maurizio Ganz, ka dhene nje interviste ne emisionin ‘Processo del lunedi’ ne Rai Sport, dhe ka bere nje analize te Interit duke i hapur dyert per rrugen e skudetos: “Besoj qe Interi ka treguar personalitet … Read More

SKY – Milito ngroh motorret: me Sassuolon-n mund te luaje.

16/09/2013, 23:00 |

Diego Milito me ne fund shikon fushe te gjelbert. Grumbullimi, mbas demtimit kunder Cluj, erdhi te shtunen e kaluar kunder Juventusit. Tashme, akoma me mire, Milito mund te luaje kunder Sassuolos te djelen per disa minuta.

Read More

Milito: “Me Juventusin do ta provojme. Moratti na jep qetesi, dhe Mazzarri…”.

13/09/2013, 15:46 |

Il Principe ne Sky Sport: “Stervitem cdo dite per hyre sa me shpejt”. Ndjenjat, shpresat, parashikimi: ne prag te ndeshjes Inter-Juventus, ndeshje qe mund te shenoje kthimin e tij tek skuadra e pare ne nje gare zyrtare, mbas 7 muaj … Read More

Corriere – Zanetti ne skadence, ndoshta per Morattin…

10/09/2013, 12:25 |

Nga e perditshmja Corriere dello Sport vjen nje analize perkushtuar te gjithe futbollisteve qe jane me kontrate ne prag te skadences. Midis tyre eshte edhe kapiteni i Interit, Javier Zanetti“Eshte nje nga bandierat me te dashura per tifozet zikalterRead More

Rrogat: Dy lojtare zikalter ne dhjete vendet e para. Por edhe per pak…

09/09/2013, 14:18 |

Gazzetta dello Sport ne numrin e perditshem te saj sot ka publikuar nje liste me dhjete lojtaret me te paguar ne Serie A.

O pari ne kete klasifikim eshte Romanisti De Rossi i cili perfiton 6,5 … Read More

Sky-Milito, me Juven vendos Mazzarri. Kontrata e tij …

08/09/2013, 21:41 |

“Ka shenuar per ne Diego Alberto Milito”. Kjo eshte nje fraze qe do te mbetet thelle ne mendjet e tifozeve interiste gjithmone.

Mungon qe prej 7 muajsh ne fushat e blerta, “San Siro fal gjithcka, shum … Read More

Preziosi: “Milito, nje kampion dhe nje profesionist i vertete”.

08/09/2013, 13:25 |

Ne oret e fundit te merkatos, Genoa ka paraqitur nje oferte per goditjen Ricardo Centurion: djaloshi argjentinas ka arritur ne Grifone nga Racing Avellaneda, tamam si ai lojtari tjeter qe ka veshur fanellen e Genoas vitet e shkuara … Read More

Corriere – Kunder Juventusit asnje surprize, Milito…

08/09/2013, 12:28 |

Walter Mazzarri vazhdon pergatitjet per ndeshjen kunder Juventusit, ne te cilen nuk pret ndonje surprize te papare. Pavaresisht 73 minutave te luajtura dje, ne fakt, Diego Milito do te nise nga pankina ashtu si Belfodil dhe Icardi. MazzariRead More

Drite-Hije ne prag te sfides me Juventusin: Milito? Eshte akoma shpejt…

08/09/2013, 11:18 |

me shume mundesi do jete ai qe do te veproje ne mbeshtetje te Palacios. Icardi ka akoma probleme(te vogla) dhe Belfodil do te akomodohet ne pankine. Argjentinasi eshte nje nga me te rigjeneruarit e Mazzarrit. Ishpejte, konstant, pozitiv … Read More

SKY-Barzaghi:”Milito duhet akoma te gjeje ritmin e lojes. Mazzarri…

07/09/2013, 16:49 |

Matteo Barzaghi, i derguar i Sky ne Pinetina, ka treguar pershtypjet e tij pas barazimit kunder Luganos, ne miqesoren e sotme te luajtur ne qendren sportive Appiano Gentile. Ja se cfare ka shprehur:

Moratti: “Milito po permirsohet, Rolando dhe Wallace te “rende”, darkova me Ince”…

07/09/2013, 16:18 |

Pasi ka pare miqesoren e sotme midis Interit dhe Luganos, Presidenti Massimo Moratti i eshte pergjigjur disa pyetjeve te gazetareve ne dalje te qendres sportive “Angelo Moratti”.

President keni ngrene darke me … Read More