Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Mazzarri, sot tour ne Milano. Te enjten me 6 prezantimi

29/05/2013, 22:14 |

Dita e pare sot per Mazzarri-n dhe stafin e tij ne Milano. Nder etapat e tij nuk eshte Katedralja, ose “Duomo” i Milanos, per ate do te kete kohe. Sot vizita tek Appiano Gentile se bashku me Branca dhe Cordoba, … Read More

Mazzarri ka kerkuar 5 perforcime: ja emrat dhe rolet

29/05/2013, 13:46 |

Fillojne te zbulohet cfare eshte folur ne takimin e te dieles mes Mazzarrit dhe Marco Brancas.

Mbi te gjitha palet kane rene dakord mbi dy pika themelore: se pari, te vazhdohet puna e nisur vitin e shkuar per te ulur … Read More

Inter, mendohet nje shkembim Alvarez – Fernando me Porto-n

29/05/2013, 12:42 |

Nje argjentinas per te ardhur nje brazilian. Eshte kjo ideja qe nga pak kohe po qarkullon ne mendjen e Marco Branca-s dhe tek i gjithe stafi i merkatos se Interit.  Sic raportohet nga TuttoSport, shoqeria zikalter po vlereson mundesine e … Read More

Vera e Interit: mes sfidave ne USA dhe miqesoreve me…

29/05/2013, 12:41 |

Merr forme vera e Interit te ri te Walter Mazzarrit. Skuadra mund te gjendet ne 8 korrik ne Pinetina per testet e para atletike. Pastaj ne 10 korrik te gjithe ne Pinzolo, periudhe qe do te zgjate deri … Read More

Pese shtyllat e Mazzarrit: San Siro, Handanovic, Puna, Cassano dhe Icardi

29/05/2013, 12:16 |

Walter Mazzarri do te niset me kemben e mbare. Puna e tij do te jete e veshtire dh do te kerkoje te  bazohet tek sigurite e tij.

E PARA – San Siro. Mazzarri do te riktheje … Read More

CdS – Moratti ka takuar Thohir. Tratativa shume e nxehte…

29/05/2013, 11:40 |

Sipas Corriere dello Sport, ka ndodhur dje takimi i shumepritur mes Morattit dhe Thohir. Manjati indonezian duket shume i bindur dhe prova per kete eshte se ka zbritur ne Milano disa dite me pare, dhe pasi ka jetuar … Read More

Kombetaret, ja angazhimet e disa lojtareve ZiKalter

29/05/2013, 8:27 |

10 lojtare ZiKalter do ju bashkohen Kombetareve te tyre, me te cilat do te zbresin ne fushe per ndeshje miqesore ose per ndeshje kualifikuese per Boterorin 2014.

Samir Handanovic dhe Vid Belec ( Slloveni ): miqesore … Read More

Di Biagio: “Me Mazzarrin do te ndryshojne shume lojtare”

28/05/2013, 23:35 |

Luigi Di Biagio ish lojtar i Interit , flet me bindje se me uljen ne stol te Walter Mazzarrit Interi duhet te prese ndryshime te medha:

“Interi do te ndryshoje ne planin teknik dhe ate te lojtareve. Mazzarri i ka … Read More

SKY – Ja tre levizjet e para te Mazzarrit tek Interi

28/05/2013, 18:21 |

“Interi i Mazzarrit do te riniset nga tre pika baze.” Keshtu ka thene Matteo Barzaghi para pak minutash ne Sky.

Pika e pare eshte moduli. Mazzarri ka konfirmuar qe do te luaje me 3-5-2 dhe nuk do … Read More

SM – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Plani per merkaton…

28/05/2013, 16:18 |

SPORT MEDIASET – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Dhe ka nje plan per merkaton….

Ne pritje te prezantimit te Mazzarrit, qe mund te kaloje javen tjeter, kthehen zerat per nje futje ne shoqerine zikalter te Riccardo Bigon, per momentin … Read More

Mancini: “Mazzarri, tekniku ideal. Tek Napoli…”

28/05/2013, 16:15 |

I kthyer ne fushe per bamiresi ne nje ndeshje ne Genoa, Roberto Mancini, ish traineri i Manchester Cityt aprovon zgjedhjen e Morattit per Walter Mazzarrin: “Mazzarri nuk eshte nje trainer ekspert, eshte me shume se aq. Besoj qe tek … Read More

GdS – Nainggolan konkret, tjeter ide ne mbrojtje. Mazzarri tregon…

28/05/2013, 16:11 |

Ne nje interviste ne Radio Marte, ku ka pershendetur tifozet e Napolit, Walter Mazzarri ka folur edhe pak per Interin duke thene: “Jam i emocionuar per kete aventure te re. Moduli qe do te perdor? Ka disa module … Read More

Branca: “I pranoj kritikat. Objektivat e merkatos…

27/05/2013, 13:23 |

Ne dalje nga zyrat e Interit ka folur Marco Branca. Gazetaret e kane pyetur nese jane nxjerre emrat e pare te merkatos me Mazzarrin per Interin qe po lind: “Mendoj se eshte akoma shpejt. Keshtu qe, asgje deri … Read More

CdS – Jave vendimtare per shitjen e kuotave, situata

27/05/2013, 11:58 |

Corriere dello Sport ka bere nje permbledhje te situates te shitjes te kuotave te Interit tek investitoret e huaj.

Sipas Corriere dello Sport, kjo mund te jete nje jave e rendesishme per te ardhmen e Interit … Read More