Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

Ne plan te pare

Gazzetta – Thohir, ja plani i tij dhe plot tre dhurata per tifozet zikalter!

29/06/2013, 1:02 |

Jemi shume afer nje zhvillimi epokal. President Moratti ka vendosur qe te shese 40% te kuotave te aksioneve te Interit tek Eric Thohir, manjati Indonezian. Me shume mundesi do te shitet i gjithe klubi ne vitet ne vazhdim … Read More

Agj. Pereira: “Vleresojme ofertat. Ai do vetem te…”

28/06/2013, 23:16 |

Ka nje kontrate te gjate me Interin, eshte mire ne Milano dhe per momentin nuk ka asnje motiv per te ndryshuar skuader” – fillon keshtu fjalen e tij ne mikrofonat e TuttoMercatoWeb.com agjenti i Alvaro Pereira, Flavio Perchman. … Read More

Premium: Moratti-Thohir, ja te gjitha detajet! Stadiumi i ri…

28/06/2013, 21:40 |

Vijne konfirmime pa fund. Eric Thohir ka gjetur marreveshjen me Interin dhe zyrtarizimi i saj eshte thjesht ceshtje ditesh.

Keto jave eshte punuar shume nga te dyja palet, dhe mesa duket jane diskutuar shume detaje dhe … Read More

Campagnaro: “Inter, pas pak tregoj gjithcka. Kam Mazzarrin ne zemer…”

28/06/2013, 21:21 |

Ne pritje per tu bashkuar me Interin, Hugo Campagnaro flet ne Argjentine ne programin radiofonik Deportivo Futbol Show. Kjo eshte intervista e plote e tij:

Shume media te kane nominuar si nje nga mbrojtesit me te … Read More

Laxalt: “Keshtu do te bind Mazzarrin. Perreira dhe Gargano…”

28/06/2013, 19:47 |

Diego Laxalt eshte gati te filloje aventuren tek Inter. Protagonist me Uruguay U20 qe po zhvillohet ne Turqi, lojtari i krahut te majte flet per aventuren e re, qe do te filloje ne korrik gjate pregatitjes verore, menjehere … Read More

Nga Gjermania: Kuzmanovic, rikthim ne Bundeslige?

28/06/2013, 18:15 |

Kuzmanovic mesa duket te ardhmen e tij do ta kete larg Interit edhe pse ai erdhi ne Janar tek zikalterit.

Sipas asaj qe shkruhet ne disa media gjermane, Zdravko Kuzmanovic mund te jete ne fundin e … Read More

SkySport24 – Moratti pranon qe shitja eshte afer. Zyrtarizimi…

28/06/2013, 17:03 |

Shitja afer. Keshtu ka thene presidenti Massimo Moratti. Shitja e nje kuote pakice te aksioneve te Interit tek indoneziani Thohir eshte nje hap larg dhe kete e ka pranuar edhe numri nje zikalter, sic raporton SkySport 24 gjate … Read More

Sky- Thohir drejt Interit. Ja detyrat e tij

28/06/2013, 15:35 |

Luca Marchetti, ekspert i merkatos i cili punon tek Sky, ka folur per hyrjen e re te Erick Thohir ne shoqerine e Interit. Ja se cilat do te jene detyrat e Thohir sapo te hyje ne klub: “Thohir … Read More

Mazzola: Mazzarri eshte shume mire. Belfodil? Nuk eshte nje fenomen

28/06/2013, 15:16 |

Ne mikrofonin e CalcioMercato.it, Sandro Mazzola, ish legjenda e Interit, ka folur per Interin qe po rilind. Duke filluar qe nga Walter Mazzarri: «Mazzarri me pelqen shume, do ta merrja ne pankinen e Interit, kohe para se te behej … Read More

Bellinazo: “Nainggolan-Inter pothuajse gati, paguan Thohir…”

28/06/2013, 13:59 |

Pas fjaleve hapese te Morattit ne fund te mbledhjes te Keshillit te Administrimit te merkure ne mbremje, tratativa per hyrjen e Thohir ne shoqerine zikalter eshte kthyer fuqishem ne lajmet kryesore. Nje sinjal i qarte qe kohet per kete operacion … Read More

SKY – Stankovic dhe Chivu largohen. Nga tripleta ngelen vetem…

28/06/2013, 13:25 |

Stankovic dhe Chivu do te largohen. Agjentet e tyre po diskutojne me Interin nderprerjen e kontrates dhe shumen e mundshme qe do te perfitojne per zgjidhjen e kontrates. Per ta ka folur Massimiliano Nebuloni ne SkySport 24, duke … Read More

Agj. Caldiroles: “Faleminderit Interit dhe Ausilios. Klauzola e tij…”

28/06/2013, 12:30 |

Luca Caldirola eshte tashme nje ish lojtar i Interit. Mbrojtesi i dale nga sektori i te rinjve zikalter eshte shitur tek Werder Bremen, qe ka ofruar nje shifer prej 3-4 milione € per kartonin e tij. Filozofia e … Read More

KORRIK 2013 – KTHESE EPOKALE, TEK INTER VJEN THOHIR!

28/06/2013, 10:02 |

Ajo qe eshte duke ndodhur tek Inter mund te quhet me plot goje nje pike kthese epokale shume e rendesishme per shoqerine zikalter. Kurre me parre, ne 31 vite presidence te familjes Moratti, nuk ishte ndare menaxhimi i … Read More

Gazzetta dello Sport – Thohir-Inter, ne fillim 40%, Moratti do te qendroje president. Me pas…

28/06/2013, 1:26 |

Sot gjate gjithe dites kemi folur per ceshjten Thohir. Mesa duket tashme jemi ne metrat e fundit te kesaj maratone te gjate negociatash.

Ne fillim mesazhe dashurie nga Thohir, me pas dalja publike e Morattit qe … Read More