Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

928 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Isla dhe Dragovic, dite te nxehta ne shtepine e Interit.

GdS – Isla dhe Dragovic, dite te nxehta ne shtepine e Interit.
Xhorxh Gellci

Mungon me pak se nje jave nga fillimi i sezonit te ri te Interit, dhe ditet qe i prijne nisjes per ne Pinzolo do te jene shume te rendesishme per te ardhmen e skuadres zikalter.

Brenda disa ditesh, zikalterit duhet te rifillone kontaktet me Juventus per Isla dhe te fillojne sulmin deciziv per lojtarin e krahut, qe Mazzarri e deshiron me cdo kusht. Pastaj do te vleresohen edhe situata te tjera: eshte idea Nocerino, largimi i Schelotto, ulja e pages te Chivu (pas tij eshte Panathinaikos qe po shet Mavrias), Cambiasso dhe Milito, dhe mbi te gjitha priten zhvillime te medha ne fazen mbrojtese. Dragovic eshte shume i kerkuar nga tekniku interist, po me shume mundesi, duhet te largohet Silvestre dhe ndoshta edhe Ranocchia per ti hapur vend.

Nderkohe qe diten e djeshme, websiti zyrtar i federates ka zyrtarizuar blerjet e Andreolli, Campagnaro dhe Carrizo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.