Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

dybala

Mancini i ka kerkuar nje sforco Thohirit: e deshiron Dybalan per nje arsye. Toure, dje…

30/04/2015, 14:54 |

Roberto Mancini po punon mbi Interin etanishem dhe ate te se ardhmes. Ne muajin e fundit, Mancio ia ka dalur, ne nje menyre, edhe pse pjeserisht, te permiresoi sezonin, por eshte e qarte se duhet shume pune per … Read More

GdS – Mancini asnjë dyshim: Toure, Dybala dhe Motta

30/04/2015, 10:58 |

“Dje, pas stërvitjes së mëngjesit, Mancio ishte në Gjenova, në Gjenovan e tij. Për arsye të tija, mirëpo edhe një pretekst që ta shihte ndeshjen Sampdoria-Verona, si dhe mikun e tij Mihajlovic. Pas Dinamo Kiev (në Firencë) dhe Parma-Palermo, tani … Read More

Merkato, obiektivat e qartë. Ka optimizëm për Yaya Toure dhe arrin oferta e parë për Dybalan: 30 milion dhe…

30/04/2015, 10:31 |

Sqarohet horizonti për merkaton zikaltër dhe tashmë bëhen të ditur obiektivat e klubit të Thohir në prag të afatit kalimtar të verës. Presidenti ka për qëllim që ta kthej Interin në majë të futbollit dhe në krye të … Read More

GdS – Dybala-Inter, vendimtare telefonata e Mancinit?

28/04/2015, 9:45 |

Paulo Dybala mbetet obiektivi i parë për sulmin zikaltër dhe la Gazzetta dello Sport e shpjegon rëndësinë të cilën mund ta ketë Roberto Mancini në këtë përpjekje të klubit: “Vendimtare mund të jetë telefonata që Mancini ia kë … Read More

Inter-Palermo, Mancini therret Dybalan: tani topi kalon tek Zamparini

27/04/2015, 18:20 |

E ardhmja e Paulo Dybala eshte nje ndeshje qe duhet te luhet akoma. Juventus, po, por edhe Inter. Sepse klubi zikalter dhe Roberto Mancini nuk e kane fshehur kurre interesin per lojtarin dhe … Read More

CdS – Dybala, tashmë aty është Mancini: strategjia e Interit

27/04/2015, 8:09 |

Roberto Mancini edhe njëherë lëviz personalisht. Dje pasdite, në fakt, trajneri i Interit ishte në Tardini të Parmës, ku ndoqi ndeshjen e Parmës kundër Palermos. Nga të vëzhguarit, sigurisht, që është sulmuesi argjentinas Paulo Dybala, por jo vetëm. … Read More

Parma-Palermo, Mancini dhe Ausilio ne tribune: ja emrat qe vezhgohen

26/04/2015, 14:32 |

Dje nje fitore me Romen, sot nje e diele me nje veshtrim ne te ardhmen.

Ne tribunat e Tardinit ne ndeshjen Parma-Palermo jane edhe Roberto ManciniSalsano dhe Piero Ausilio. Ne listen zikalter eshte sigurisht sulmuesi argjentinas i Palermo, Paulo Dybala, … Read More

SM – Icardi nënshkruan, Toure tashmë i bindur: shifrat dhe detajet e ofertës. Zukanovic dhe Vrsaljko në vëzhgim, dëshira Dybala

26/04/2015, 12:12 |

Interi i së ardhmes do t’ia filloj nga Icardi dhe Toure. Ashtu sic raporton Sportmediaset, shoqëria zikaltër është shumë pranë ripërtërirjes së kontratës me bomberin e saj (janë pajtuar për një pagë prej 2.5 milion për sezon plus … Read More

Zamparini: “Dybala është Messi i ri, është edhe Inter. Sabatini do ta merrte që nesër në mëngjes, por nuk mundet sepse…”

25/04/2015, 15:10 |

Kthehet të flas për të ardhmen e Paulo Dybalas presidenti i Palermos Maurizio Zamparini. Ai i konfirmoi kontaktet me Romën dhe interesimin edhe nga ana e Interit: “Për Dybalan jemi dëgjuar me Sabatinin, është shumë i interesuar për … Read More

SKY – Merkato e Inter, 5 blerje te medha: objektivat

24/04/2015, 18:33 |

Merkato verore e Inter mund te permblidhet me kete formule: blerja e 5 lojtareve te shquar dhe disa operacione me te vogla.

Eshte i bindur Luca Marchett, gazetar i Sky qe parashikon nje merkato te nxehte per zikalterit, sidomos … Read More

Sky – ET konfirmon besimin tek Mancini. Toure dhe Dybala shënjestrohen për këtë merkato, nesër…

22/04/2015, 19:11 |

Thohir i ka konfirmuar Mancinit dëshirën e shoqërisë për ta krijuar një skuadër e cila do të jetë në lartësinë e dëshiruar nga trajneri. Kështu raporton Sky Sport, për takimin i cili u zhvillua dje në mes të Mancios … Read More

Dybala, Ausilio kalon tek faktet: Agjenti në Milano! Si do ta bind Zamparinin? Kështu

21/04/2015, 11:48 |

Pritet një muaj shumë i nxehtë për Dybalan. Sipas asaj që raportohet nga Gazzetta dello Sport, në fakt, Juventusi tashmë ka kohë që është duke u munduar ta bind Palermon për sulmuesin argjentinas, por konkurrenca nuk mungon. Aty … Read More

Dybala: “Do të largohem, e thotë edhe Zamparini. Fitorja ndaj Milanit maksimumi, top klubet…”

21/04/2015, 11:13 |

Paulo Dybala, i intervistuar nga programi spanjoll “Fiebre Maldini”, e ka konfirmuar lamtumirën e tij me Palermon: “Në qoftë se presidenti e thotë që do të largohem, atëherë unë dua t’i shijoj këto ndeshje të fundit me fanelën … Read More

Micciche, zëvendës presidenti i Palermos: “Dybala do të largohet, Interi do të provojë. Por janë shumë klube që e dëshirojnë”

20/04/2015, 11:13 |

Zëvendës presidenti i Palermos, Guglielmo Micciche, i intervistuar nga Radio Sportiva, ka folur për të ardhmen e Paulo Dybalas, sulmuesi i cili është një temë e nxehtë e afatit kalimtar të verës: “Largimi i tij është një argument … Read More