Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

fernando

Mediaset – Inter, largohet Guarin per nej goditje te dyfsihte: Behrami plus…

05/06/2014, 15:02 |

Sportmediaset risjell nje emer qe ne te kaluaren kishte qarkulluar ne optiken Inter: “Ka nje emer te ri per merkaton e Interit: Fernando Luca Martins, 22 vjec, mesfushor brazilian i Shakhtar Dontesk. Piero Ausilio eshte duke ndjekur lojtarin, dhe jane … Read More

CdS: Fernando është ëndrra, ndërsa ka alternativa tjera.

07/04/2014, 19:25 |

Endrra e Interit per mesfushe vazhdon te jete Fernando nga Porto. Kjo eshte zbuluar ne edicionin e lajmeve te mengjesit nga Corriere dello Sport. Edhe pse ky transferim duket i pamundur duke marre parasysh interesimin e disa klubeve … Read More

Fernando, kemi nje surprize nga Portugalia? Mediat atje thone se…

13/01/2014, 16:57 |

Pista me pak e mendueshme duket se do te jete ajo qe do te pershkohet. Po flasim per mesfushorin Brazilian te Portos, Fernandon, qe mesa duket, do te veproje ashtu sic nuk e kishte menduar askush. Per te eshte … Read More

Fernando eshte ide per qershorin. Por tani ne Janar…

07/01/2014, 17:58 |

Interi ka kohe qe e ndjek, por sot per sot, nuk ka asgje konkrete ndermjet Interit dhe Fernandos, mesfushorit te Portos.

Pothuajse e pamundur qe brenda Janarit te behet dicka per kete ceshtje, apo te … Read More

SKY – Fernando ngelet nje hipoteze. Lojtari i krahut dhe sulmesi…

25/12/2013, 14:12 |

Mund te hapet nje gare me Milanin per Nainggolan, i cili eshte me para sepse ka bere nje oferte tek Cagliari. Gjithsesi Inter dhe Juve nuk ngelen mbrapa. Lojtari pelqehet shume edhe nga Thohir qe mund ta perdore … Read More

Kerkohet mediano: Kucka k.o., Juventus per Radja, idete per Jucilei dhe Fernando.

10/12/2013, 12:53 |

Nje lojtar krahu, nje sulmues i dyte dhe gjithashtu nje mesfushor qendre. Keto duket se jane elementet ku Interi duhet te nderhyje ne janar. Duke u perqendruar mbi te gjitha ne zonen e medianos, kuptohet menjehere sesa e … Read More

Gazzetta – Fernando, Nainggolan dhe Wellington: Mazzarri…

12/10/2013, 11:39 |

“Po ne mesfushe? Eshte Fernando? Eshte Wellington? Eshte Nainggolan?” Gazzetta dello Sport nuk harron objektivin per mesfushen dhe analizon tre situatat e merkatos me te nxehta. “I pari, ne skadence ne qershor 2014, eshte nje mundesi e rendesishme dhe … Read More

Fernando, kjo eshte strategjia. Gati nje operacion ne stilin Cambiasso?

10/10/2013, 12:20 |

Inter dhe Fernando, dicka qe duket se do te behet. Eshte i sigurt Corriere dello Sport, qe ne edicionin e sotem shpjegon sesi operacioni qe mund te coje brazilianin tek Inter mund te jete ne stilin Cambiasso, pasi … Read More

Di Marzio: “Fernando-Inter, kjo eshte situata.”

08/10/2013, 19:58 |

Ne oret e fundit ka filluar te flitet intensivisht per kandidaturen e Fernando per mesfushen e Interit. Lojtari, te cilit i skadon kontrata ne qershorin e ardhshem, duket i orientuar te mos rinovoje me Porton. “Interi e ndjek, e … Read More

SM – Fernando, Interi do t’i firmose parakontrate…

07/09/2013, 16:41 |

Merkato e futbollit sapo ka mbaruar, por ne te vertete zerat per tratativat e janarit nuk kane heshtur kurre. Meqe ra fjala per levizjet zikalter, sipas SportMediaset, dirigjentet e Interit mund te rikthehen tek Fernando, mesfushor qe e … Read More

Pereira dhe Kuzmanovic, ja si do te blihet Fernando…

23/08/2013, 9:58 |

Tratativa qe mund te sjelle mesfushorin e Porto, Fernando, ne Milano eshte e veshtire dhe e komplikuar, por jo e parealizueshme. Kete thote Gazzetta dello Sport, qe e lidh me disa faktore ardhjen e brazilianit te natyralizuar portuges.

Read More

Fernando eshte nje ide aktuale. Takimi me Porton…”

22/08/2013, 10:18 |

Jane te shkelqyer raportet mes Interit dhe Portos. Dje, djali i presidentit te klubit portugez, Alexandre Pinto da Costa, ka kaluar ne zyrat e Interit. Tema zyrtare ka qene Rolando, por diskutimi nuk eshte limituar ketu. Sipas Gazzetta … Read More

Branca takim me Porton. Shans per Fernando?

21/08/2013, 20:39 |

Marco Branca duket sikur ka nje kanal te privilegjuar ne tratativat me Porton. Pikerisht sot, drejtori i zones teknike zikalter ka patur nje takim ne kafe me djalin e presidentit te Portos, Alexandre Da Costa, dhe duket sikur … Read More

Corriere – Branca pas Rolandos ka kerkuar Fernandon: Ja kerkesa e Portos!

09/08/2013, 18:10 |

Per Corriere dello Sport, Branca pas marveshjes me Porton per veshjen e Rolandos zikalter, ka provuar qe te ngre ne kembe nje tratative me Porton per Fernandon.

Braziliani ka nje kontrate ne skadence ne vitin 2014, … Read More