Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterSampdoria

VIDEO – Kur Interi i Spallettit luante futbollin me te bukur te sezonit

28/02/2018, 17:00 |

Te jep nje efekt te vecante kur shikon videon me poshte sepse duket sikur kane kaluar vite drite nga ai Inter qe jo vetem fitonte, por bindte me loje, shkelqente, luante me nje takim, levizte mire pa top, por mbi … Read More

Gazzetta – Gagliardini i demtuar, ne rrezik per Crotonen: te fundit…

04/04/2017, 11:35 |

“Interi ben ate qe nuk pritej duke humbur ne shtepi ndaj Sampdorias: nje vetvrasje e paster me pak fjale, edhe pse zikalterit kaluan te paret ne avantazh. E ne prag te transfertes ndaj Crotones – ku do te … Read More

Preview Inter-Sampdoria – Pioli shkon per te sigurten dhe konfirmon 4-2-3-1. Medel dhe Joao Mario…

03/04/2017, 10:20 |

Tjeter etape e rendesishme per rekuperimin e pikeve diference ne luften per vendin e trete dhe nje ndeshje tjeter per tu fituar me cdo cmim. Pas hapit fals ne Torino dhe atij 2-2 qe la shume shije te … Read More

Gazzetta – Pioli konfirmon 4-2-3-1. Joao Mario sprint mbi Banega: ja formacioni i mundshem!

01/04/2017, 10:47 |

Dje testet e para per grupin e plote ne drejtimin e Stefano Piolit. Tekiniku zikalter ka provuar te zakonshmin 4-2-3-1 me Medel-Miranda ne mbrojtje. E vetmja e re ne krahasim me njembedhjetesen e koheve te fundit eshte futja … Read More

Gazzetta – Eder dhe Brozovic te rekuperuar: ja formacioni i mundshem!

31/03/2017, 11:05 |

Lajme shume te mira per Stefano Piolin ne prag te ndeshjes te se henes ndaj Sampdorias ne Meazza.

Eder dhe Brozovic do te jene ne dispozicion te tranjerit po ashtu si Banega i cili dje ka … Read More

Icardi, i vetmi killer ne Serie A. Raporti i keq me Mancinin eshte thjeshte nje legjende…

22/02/2016, 16:33 |

Interi fitoi me Sampdorian dhe rikthehet te beje pike por sirenat e paraqitura me figuren e Jose Mourinhon, qe ishte ne San Siro, mund te alarmojne zikalterit sepse flitet se Portugezi deshiron Icardin.

Per kete gje … Read More

NOTAT: Biabiany punon shume ne krahe, Icardi vdekjeprures. Eder vrapon por…

21/02/2016, 0:10 |

Interi i Roberto Mancini gjen fitoren perballe Sampdorias se Montellas me shume ish-zikalter. D’Ambrosio, Miranda dhe Icardi jane ata qe i dhurojne fitoren zikalterve, fitore kjo, pjese e se ciles jane edhe Ronaldo e Mourinho, se bashku me … Read More

Mancini: “Mire tre piket, por dua me shume. Mourinho…”

20/02/2016, 23:56 |

I intervistuar pas ndeshjes, keto jane qene fjalet e teknikut te Interit Roberto Mancini per mediat: “Kur gjerat nuk shkojne mire te gjitha ndeshjet behen teper te veshtira. Sot ishte e rendesishme te fitonim qe te mos largoheshim … Read More

Sky – Mancini provon formacionin 4-4-2 me Perisic dhe Ljajic ne krahe. Mbrojtja…

19/02/2016, 20:16 |

Gjate stervitjes se mengjesit ne Appiano Gentile, Roberto Mancini ka bere edhe disa prova tjera per formacionin anti-Sampdoria.

Sic raporton Sky Sport, jane dy modulet qe mund te perdoren nga trajneri per neser, i pari eshte … Read More

Gati nje banderole per Mourinhon nga tifozet zikalter. Mancini nderkohe…

19/02/2016, 16:28 |

Tifozet Interist jane gati qe te mirpresin Jose Mourinhon ne Meazza. Tek Sky tregojne se ka nje surprize te kendeshme per ish tranjerin zikalter e me sakte behet fjale per nje banderole.

Interi do te jete … Read More

Mancini: “Vendi i trete? Jemi ne loje. Telles? Flasim ne fund te sezonit. Mou? Moratti mund te…”

19/02/2016, 14:17 |

Roberto Mancini ka folur sot per mediat ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes me Sampdorian.

Kjo eshte intervista e plote e tranjerit te Interit:

Si ka shkuar terheqja ne Appiano? Si e … Read More

NOTAT: Podolski kur hyn ne forme? Ne dymije e kurre? Shaq nje shtylle, Medel konfirmohet…

23/03/2015, 0:00 |

Handanovic 5,5: Goditja e Eder eshte e mrekullueshme por goli eshte pesuar ne krahun e tij dhe Handa duhet te kishte bere me shume.

D’Ambrosio 5,5: Zbret ne fushe me nje rregullshmeri, por preciziteti? Nuk dihet.

Gazzetta dello Sport – Samp-Inter: kthehen Brozovic e Podolski. Ne mbrojtje…

20/03/2015, 23:52 |

Per ndeshjen e se dieles kunder Sampdoria, Shaqiri do te kthehet titullar. Sic raporton Gazzetta dello Sport lojtari do te shtrengoj dhembet dhe do te luaj pas shpines se Podolski dhe Icardi. Palacio do e nis nga pankine

Read More

Mancini: “Shaqiri surprize e bukur, gati per te dielen. Kovacic si Interi. Icardi…”

22/01/2015, 0:27 |

Pas fitores 2-0 ndaj Sampdorias, fitore e cila i ka dhene Interit te drejten per tu kualifikuar ne cerekfinale, Roberto Mancini ka folur ne sallen e shtypit:

Shaqiri surprize?

“Eshte shume mire dhe eshte … Read More