Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

mazzarri

Mazzarri: “Inter, do te punojme fort, 22 veta ne pregatitje, te rinjte dhe idete…”

06/06/2013, 13:50 |

Dita e Walter Mazzarrit ne shtepine e Interit, keshtu do te kujtohet 6 qershor 2013. Traineri i San Vincenzo merr ate qe la Stramaccioni dhe prezantohet perpara gazetareve ne Appiano Gentile. Ja konferenca e plote e tij:

Moratti ka takuar Mazzarrin. Ishte edhe Doktor Combi

05/06/2013, 19:02 |

Nje ore e nje cerek takim. Sic raporton Sky Sport, Massimo Moratti dhe Walter Mazzarri kane vendosur stafin e ri teknik dhe atletik te Interit. Nje dite e gjate per Mazzarrin qe me pare ka qene ne Hotel … Read More

GdS – Kontakt Mazzarri Moratti perpara ndeshjes me Udinesen..

05/06/2013, 11:59 |

Duket se De Laurentiis dhe Mazzarri nuk jane ndare shume mire me njeri tjetrin. Per kete arsye, De Laurentiis ka provuar mos e lejoje Mazzarrin te kryeje konferencen e prezantimit neser tek Inter, pasi zyrtarisht eshte nen kontrate … Read More

GdS – Mazzarri ka kerkuar nje sulmues qendror: ja idete

03/06/2013, 15:23 |

Ne pritje per te kuptar se a do te sjelli apo jo para partneri i huaj, Interi mban nje sy edhe ne frontin e sulmit. Sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport, Mazzarri ka kerkuar nje njeri me … Read More

Sky – Mazzarri ka kerkuar 3 ose 4 lojtare. Per Guarin dhe Cambiasso…

03/06/2013, 14:31 |

Nga studiot e Sky Sport 24, Andrea Paventi shpjegon situaten lidhur me merkaton e Interit: “Mendoj se jane bere tre ose kater kerkesa nga ana e Mazzarrit per merkaton. Me pare duhet te shitet ne disa fronte, psh … Read More

CdS – Mazzarri deshiron Flamini tek Interi

02/06/2013, 15:26 |

Sipas Corriere dello Sport, nje tjeter ide per mesfushen e Interit. Edhe kjo me kosto zero. Mazzarri pikerisht, eshte interesuar pas Mathieu Flamini dhe ja ka vene syrin. Francezi nuk ka gjetur akordin me Milanin, per rinovimin e … Read More

Moratti dhe dyshimet, nga Indonezia eshte pothuajse nje ‘PO’. Merkato mes blerjeve dhe shitjeve

02/06/2013, 11:11 |

Nje jave e vrullshme sapo u mbyll. Ndoshta, na pret nje tjeter me shume e vrullshme. Interi po rinovohet, me mendjen nga e ardhmja. Eshte nje moment kyç, sepse çdo vendim qe merret tani mund te rendoje per … Read More

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…

31/05/2013, 11:25 |

Moratti dhe Branca jane takuar perseri. Diskutimi i dites ka qene i njejti: merkatoja. Duhen organizuar blerjet dhe shitjet dhe me hyrjen e mundshme te nje aksioneri te ri gjithcka mund te ndryshoje, sepse flitet per nje shifer prej 60 … Read More

Merkato: Mazzarri ka folur dje. Goditjet e mundshme…

30/05/2013, 11:09 |

Me rastin e dites te pare te kaluar ne Milano, ne kontakt te ngushte me Branca dhe Ausilio, Mazzarri ka folur patjeter edhe per merkaton. Sipas Gazzetta dello Sport, ish tekniku i Napolit ka shtyre cdo vleresim per … Read More

Dita e pare interiste e Mazzarrit…

30/05/2013, 10:52 |

Ajo qe duhet te qendronte sekret, me kalimin e kohes ka dale ne drite. Walter Mazzarri e ka bere hyrjen e tij ne Milano, dhe diten e djeshme ka bere nje kontakt te pare me ambjentin e Interit.

Read More

GdS – Mazzarri, Morattit i pelqen qe ne fillim: kompetitive menjehere

30/05/2013, 10:35 |

Massimo Moratti entuziast per Walter Mazzarrin. Kjo eshte ajo qe shkruan Gazzetta dello Sport. qe e pershkruan keshtu ndjesite e presidentit zikalter pas takimit te ndodhur dje me teknikun e ri: “Presidenti i Interit i ka vleresuar menjehere … Read More

Inter, 10 shtyllat e Mazzarri-t

29/05/2013, 14:10 |

Misionin per skudeto-n, Handa dhe 3-5-2, Guarin Top Player, Icardi alla Cavani.

I gatshem, adapt (i vecante), «qen i punes» dhe me ide te qarta. Ide per te ardhur ne forme, te gershetuara me materiale teknike … Read More

Pese shtyllat e Mazzarrit: San Siro, Handanovic, Puna, Cassano dhe Icardi

29/05/2013, 12:16 |

Walter Mazzarri do te niset me kemben e mbare. Puna e tij do te jete e veshtire dh do te kerkoje te  bazohet tek sigurite e tij.

E PARA – San Siro. Mazzarri do te riktheje … Read More