Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

merkato

Inter, Vrsaljko asnjehere me afer se tani! Oferte e re te Atletico Madrid, per vizitat mjeksore…

26/07/2018, 22:39 |

Inter po kerkon te shpejtoj per Sime Vrsaljko dhe te sjell lojtarin ne Milano.

Deri tani zikalterit eshte dashur te perballen me murin e Atletico Madrid qe nuk deshiron te heq dore nga 30 milione eurot qe kerkon per mbrojtesin … Read More

Interi tani eshte nje ankth per Joao Marion. Shfaqet nje klauzole dhe nga Spanja interesohet…

26/07/2018, 22:16 |

Joao Mario po fillon te shqetesohet.

Ankthi i madh i madh, qe te kthehet ne Milano dhe te jete ne dispozicionin e Luciano Spallettit, eshte gati per t’u konkretizuar.

Sic thote O Jogo, Interi tashme ka paralajmeruar lojtarin se ne … Read More

Antonello: “Merkato nuk ka perfunduar. Vidal? Nje kampion, te shohim ne oret e ardhshme…”

26/07/2018, 21:23 |

Alessandro Antonello, administrator i deleguar i Interit, sot ishte pjesemarres ne shortin e kalendarit te Serie A.

E pyetjet rreth merkatos, me emrat si Vidal e Vrsaljko, nuk kishin se si te mungonin. Pa harruar edhe disa komente rreth Nainggolan … Read More

Inter, nga idea Vidal e deri te Kovacic per mesfushen: ja situata. Per te mos harruar edhe dy…

22/07/2018, 0:27 |

Pas kthimit nga Nanjing, Piero Ausilio studion te gjitha opsionet e mundshme per te bere goditjen e ardhshme ne merkato.

Dhe me emrin e Sime Vrsaljko qe eshte gjithmone e me i nxehte per rolin e mbrojtesit te krahut te … Read More

AS – Vrsaljko, Suning i jep Ausilios driten e gjelber per te mbyllur tratativen: ja detajet

21/07/2018, 23:11 |

Duket se drejtori sportiv Piero Ausilio eshte kthyer me lajme te mira nga Kina.

Ne fakt sic raporton gazeta spanjolle AS, udhetimi i drejtorit sportiv zikalter ne Kine ka qene shume i rendesishem sa i perket kroatit Sime Vrsaljko.

Read More

Nga “Une vlej 40 milione” deri te “S’kam pse te paraqitem ne Appiano”: te gjitha arsyet pse duhet shitur J.Mario

20/07/2018, 21:43 |

“Interi? Nuk dua ta provoj serish, do te mungonte motivimi i duhur. Eshte nje eksperience e mbyllur, pa asnje dyshim”.

Keshtu kishte folur Joao Mario ne fillim te qershorit per Gazzetta dello Sport kur eshte pyetur rreth raportit me Interin.

Read More

ZYRTARE – Inter nenshkruan me talentin premtues italian Samuele Mulattieri!

17/07/2018, 22:44 |

Interi ka fituar garen per trekuartistin e talentuar italian Samuele Mulattieri.

Lojtari i vitit te lindjes 2000 kishte perfunduar edhe ne shenjestren e Juventus por ne fund ishte klubi zikalter qe arriti ta rrembej ate.

Disa minuta me heret … Read More

Sky – Mbrojtesi i krahut, mes Vrsaljko e Darmian fiton terren nje emer i ri: detajet

16/07/2018, 23:51 |

Interi ka bere 5 goditje kete merkato por nuk e ka ndermend te ndalet.

Piero Ausilio ne fakt deshiron qe t’i dhuroj trajnerit Luciano Spalletti edhe disa lojtare per te kompletuar ekipin me dispozicion.

Sic raportohet nga studiot e … Read More

SportItalia – Inter dhe Zenit, jo vetem miqesore por edhe merkato. Ausilios i propozohet…

13/07/2018, 0:43 |

Inter dhe Zenit do te luajne nje miqesore pas disa ditesh por duket se jo vetem kaq.

Kjo sepse duket se mesfushori argjentinas i Zenit, Leandro Paredes ka nostalgji per Italine dhe Serie A.

Sic raportohet nga studiot e SportItalia, … Read More

Di Marzio: “Inter, gati oferta per Vrsaljkon: ja shifrat! Darmian, Zappacosta, Eder e D’Ambrosio…”

13/07/2018, 0:22 |

Interi vazhdon te punoj ne merkato ne kerkim te nje mbrojtesi krahu per t’ia dhuruar Luciano Spallettit pas largimit te Joao Cancelo dhe Davide Santon.

Zgjedhja e pare e dirigjenes zikalter, duket pare veshtiresite e ndryshme per te arritur te … Read More

Merkato, D’Ambrosio i pelqen Napolit dhe eshte nje ide. Sot agjenti i lojtarit…

13/07/2018, 0:01 |

Te reja tjera nga merkato e Interit. Kete here ne dalje.

Sic raportohet nga SportItalia, mbrojtesi zikalter Danilo D’Ambrosio pelqehet nga Napoli i Aurelio De Laurentiis.

Sipas kanalit televiziv, agjenti Vincenzo Pisacane ka qene sot ne grumbullim para-sezonal te … Read More

Sky – Inter, sinjale pozitive ne merkato nga Atletico Madrid per Vrsaljko. Eder…

12/07/2018, 22:01 |

Ne shtepine e Interit po punohet per merkaton, si ne hyrje ashtu edhe ne dalje.

Dhe ne dalje emri me i nxehte eshte ai i sulmuesit Eder, me zikalterit qe po punojne te zhbllokojne tratativen qe duhet ta dergoj ne … Read More

Vrsaljko i rivleresuar nga Boterori por Atletico i ka bere lojtarit nje premtim: ja situata

12/07/2018, 21:09 |

Paraqitje pozitive per Sime Vrsaljko dje kunder Anglise ne gjysme-finale per te arritur pastaj ne finale te Boterorit.

Lojtari kroat, qe pavaresisht lendimit ne gju ka bere gjithcka qe te luaj mbreme, ka qene autor i nje prove solide te … Read More

Sky – Inter-Darmian, huazimi me te drejte blerje eshte i mundshem: ja pse!

12/07/2018, 20:43 |

Mbrojtesi italian, Matteo Darmian ne pronesine e Manchester United eshte nje lojtar qe i intereson Interit per krahun e djathte te mbrojtjes.

Ai konsiderohet si nje alternative per mbrojtjen e Spallettit me Sime Vrsaljkon dhe Alessandro Florenzin qe jane me … Read More