Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 18, 2021

Scroll to top

Top

merkato

ZYRTARE – Longo i thote lamtumire Interit, shitet ne Spanje te Huesca

05/07/2018, 22:53 |

Samuele Longo nuk eshte me nje lojtar nen pronesine e Interit.

E tashme per kete gje ka ardhur edhe vet zyrtarizimi nga ana e klubit qe konfirmon largimin e sulmuesit italian drejt Spanjes me destinacion Huescan.

Ore me pare … Read More

Inter, ja dy prioritetet me te medha ne kete merkato! Nderkohe ofertat per Joao Mario…

05/07/2018, 22:15 |

Inter gjendet ne nje faze frymemarrje ne merkato.

Zikalterit, pas goditjeve te qershorit, tani po kerkojne zgjedhjet me te mira per te mbyllur merkaton e veres me profilet e preferuara nga Luciano Spalletti.

Dhe ashtu sic raporton fcinter1908.it, jane dy … Read More

Gazzetta – Miranda, e ardhmja eshte akoma te Interi: rinovimi pas Boterorit?

05/07/2018, 9:06 |

E ardhmja e Joao Miranda duket te jete akoma te Interi.

Edhe pse rinovimi i kontrates mund te pres, me shume mundesi deri ne gjysmen e dyte te korrikut pra pas finales se Boterorit te cilin ai shpreson ta luaj … Read More

Inter-Dembele, rritet optimizmi: Pochettino dorezohet dhe kerkon zevendesues. Pas 13 korrikut…

05/07/2018, 8:52 |

Inter ka besim me te madh per Mousa Dembele, objektivin kryesor per mesfushen.

Sic raporton Corriere dello Sport, shpresat zikalter jane ne rritje dhe jane te lidhura me kerkimin nga ana e Tottenham per nje zevendesues.

Mauricio Pochettino, qe e … Read More

Di Marzio nga Sky: “Inter, kontakt me agjentin e Darmian: ja kerkesa e United!”

03/07/2018, 23:53 |

Arrijne te rejat e fundit te merkatos se Interit nga eksperti Gianluca Di Marzio.

Pervec emrave te zakonshem te Sime Vrsaljko, Alessandro Florenzi dhe Davide Zappacosta, mbetet e nxehte pista per Matteo Darmian.

Sic raporton Gianluca Di Marzio nga … Read More

“Ausilio ka shitur edhe te brendshmet e baristit ne Appiano! Icardi, Malcom dhe Rafinha…”

03/07/2018, 23:05 |

Fabrizio Biasin, gazetar i afert me Interin, ne editorialin e tij ka folur per momentin e zikalterve.

Ai ka folur per merkaton dhe ka cekur 5 pika interesante, pa harruar te lavderoj punen e bere nga Ausilio.

“Jemi ne periudhen … Read More

Inter ne kerkim te mbrojtesit te krahut. Zikalterit po punojne me agjentin e Vrsaljko qe…

03/07/2018, 22:45 |

Inter nuk e ka ndermend te dorezohet per Sime Vrsaljko.

Mbrojtesi i Atletico Madrid, i impenjuar keto jave me perfaqesuesen e Kroacise ne Boterorin e Rusise, eshte nje prej emrave ne listen e Piero Ausilio per rolin e mbrojtesit te … Read More

Nese vjen Malcom, do te shitet nje lojtar: ja kush! Nderkohe Bordeaux vendos qe…

03/07/2018, 21:13 |

Pas disa ditesh me pune intensive, Interi ka marre nje pauze te vogel per te planifikuar strategjite e merkatos.

Strategji keto qe do te lejojne qe Luciano Spalletti te kete ne dispozicion copezat e fundit qe i mungojne per te … Read More

Sky – Inter nuk beson te ofertat kineze per Mousa Dembele. Me 13 korrik…

03/07/2018, 20:33 |

Mousa Dembele, mesfushor i Tottenham Hotspur dhe Belgjikes eshte nje prej lojtareve qe po kerkohet me ngulm nga Interi ne kete merkato.

Per mesfushorin tashme ka pasur nje takim me agjentet e tij para disa javesh dhe interesimet per te … Read More

Inter, ja edhe blerje e peste zyrtare kete merkato. Zikalterit kane depozituar kontraten e…

03/07/2018, 19:53 |

Interi, zyrtarisht, ben edhe goditjen e peste ne keto merkato.

Behet fjale per depozitimin e kontrates se Lautaro Martinez ne zyrat e Lega Serie A qe ka ndodhur dje me 2 korrik 2018.

Keshtu sulmuesi argjentinas behet blerja e … Read More

Valencia oferte per Malcom, Bordeaux jep ok: lojtari refuzon… do vetem Interin!

30/06/2018, 17:54 |

Eshte vetem Interi ne mendimet e Malcom.

Sulmuesi brazilian, qe dje nuk eshte paraqitur ne grumbullimin e Bordeaux per motive familjare (te pakten ky ka qene arsyetimi i tij), po pret lajme te mira per tratativen qe duhet ta dergoj … Read More

Manaj i thote lamtumire Interit, sulmuesi shqiptar ne Spanje. Ausilio…

30/06/2018, 17:33 |

Interi vazhdon te punoj me intensitet te madh ne merkato.

Pasi qe ka zyrtarizar Nainggolan ne hyrje dhe ka siguruar sherbimet e Asamoah, De Vrij e Lautaro Martinez, klubi zikalter po punon edhe per merkaton ne dalje.

Sot eshte … Read More

Nagatomo pershendet Interin: “Fanella zikalter nder i madh per mua, do te jeni gjithmone…”

30/06/2018, 14:32 |

Yuto Nagatomo ka kaluar edhe zyrtarisht tek Galatasaray pak ore me pare.

I impenjuar me Japonine ne Boterorin e Rusise, ku Yuto me shoke tani do te perballen me Belgjiken ne nje te teten e finales, ai ka gjetur kohe … Read More

Stramaccioni: “Interista, ju zbuloj sekretet e Politanos. Florenzi? E doja te Interi, por…”

30/06/2018, 13:16 |

Matteo Politano u zbulua nga Bruno Conti, pastaj punoi me Andrea Stramaccionin.

Ish-trajneri zikalter e ka stervitur lojtarin tek te rinjte e Romes dhe se bashku kishin fituar edhe skudeton ne kategorine Allievi ne sezonin 2009-2010.

Nje sezon qe … Read More